Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
01/03/2012 - 08:37

Nowy Sącz: Od 1 marca podrożały bilety autobusowe

Koniec ze sprzedażą biletów jednoprzejazdowych przez kierowców. Teraz dostępne są tylko w punktach sprzedaży, a w autobusie zakupimy o 30 groszy droższy bilet 15-minutowy.

  · Od 1 marca weszła w życie 30 groszowa podwyżka cen jednego biletu. Rożnica jest taka, że teraz zakup biletów jednoprzejazdowych będzie możliwy punktach sprzedaży, a kierowca autobusu będzie sprzedawać jedynie  15-minutowe bilety za 2,80. Będziemy elastycznie patrzeć na to 15 minut, biorąc pod uwagę korki i inne okoliczności i spokojnie na takim bilecie możemy pokonać kurs, który trwa znacznie dłużej - tłumaczy Józef Jarecki, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

 Władz spółki uzasadniają konieczność podniesienia cen „presją kosztów zewnętrznych”: w związku ze wzrostem cen paliw spółka zapłaci za nie średnio o 850 tys. zł więcej, wyższe od tego roku są również koszty utrzymania załogi, bo o 2 proc. podniesiono składkę ZUS. Pod koniec stycznia uchwałę w sprawie „cen na usługi wykonywane środkami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego” podjeli radni miasta.

 - Nikt z nas radnych nie marzy o obciążaniu mieszkańców, ale mówimy o spółce miejskiej, więc jeśli nie podnosząc ceny biletów i tak musielibyśmy dopłacić do funkcjonowania spółki z budżetu miasta – argumentował wówczas Grzegorz Mądry z klubu radnych „Dla Miasta.”

Szczegółowy cennik biletów na mpk.sacz.pl

ED

fot. arch.Dziękujemy za przesłanie błędu