Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
28/01/2018 - 16:50

Nowy Sącz: Piesi brodzą w błocie i „świecą sobie oczami” na ul. Wrześniowskiej [ZDJĘCIA]

Ulica Wrześniowska w Nowym Sączu jest wąską ulicą na osiedlu Wólki w Nowym Sączu. O lepsze jej oświetlenie, zwłaszcza odcinka od ul. Tatrzańskiej do torów kolejowych, prosił na ostatniej sesji radny Mieczysław Kaczwiński.

Ulica Wrześniowska – to doskonały skrót dla kierowców jadących z ul. Kunegundy na sądeckie Wólki. Bardzo często korzystają z niego też mieszkańcy, którzy chcą dostać się z centrum miasta na ul. Barbackiego.

Zjeżdżając z ul. Tatrzańskiej kierowcy mają do pokonania ostry zjazd aż do torów kolejowych. Na tym odcinku znajdują się  dwie lampy uliczne. Sprawdziliśmy dzisiaj, gdy zapadał zmierzch. Niestety nie świeciły.

Po zmroku ta część ulicy i to w tak newralgicznym punkcie tonie w ciemnościach.

- Na odcinku, gdzie jest ten ostry zjazd zamontowane są dwie latarnie, ale niestety nie świecą – argumentował radny Kaczwiński. – Mieszkańcy tego terenu, a także osoby korzystające z tego przejścia proszą o interwencję w tej sprawie.

Oświetlenie tego newralgicznego miejsca to jedno. Odcinek ulicy Wrześniowskiej, od ul. Tatrzańskiej do przejazdu przez tory kolejowe, nie jest bezpieczny dla przechodniów.

Po jednej stronie jezdni jest, owszem kilka metrów bardzo zniszczonego i pochylonego w stronę skarpy chodnika, ale dalej, już przy ostrym zakręcie (zjeździe z ul. Tatrzańskiej) go nie ma. Pieszym pozostaje jedynie brodzenie w błocie na wąskim poboczu.

Podobna sytuacja jest kilkaset metrów dalej. Odcinek bez chodników zaczyna się już przed ogródkami działkowymi. Chodnikiem dla pieszych jest błotniste o tej porze roku bardzo rozmiękłe pobocze.

Prezydent miasta Ryszard Nowak odpowie radnemu Kaczwińskiemu na te interpelację na piśmie.

[email protected], Fot. IM 

Ulica Wrześniowska w Nowym Sączu
Ulica Wrześniowska w Nowym Sączu jest wąską ulicą na osiedlu Wólki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)