Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
24/07/2012 - 08:48

Nowy Sącz: Remont chodnika i nowe miejsca parkingowe na ul. I Brygady

Na razie jest to plac budowy. Ale z kilka tygodni mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego, a szczególnie z ul. I Brygady będą mogli korzystać z nowego chodnika. Kierowcy już nie będą musieli krążyć po osiedlu ponieważ powstaje kilka nowych miejsc parkingowych.
Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa postanowiła w tym roku zainwestować w parkingi. Zakończono duże inwestycje związane z renowacją i rozbudową parkingów w Starym Sączu, parkingu nad Łubinką i przy ul. Hallera. Od kilku dni prowadzone są prace przy ulicy I Brygady. Remontowany jest tam odcinek chodnika. Wcześniej mieszkańcy potykali się na starych, nierównych i dziurawych płytach chodnikowych. – Nowe chodniki są jak najbardziej potrzebnych, chociażby ze względu na wygodniejsze jeżdżenie wózkami dziecięcymi. Dziury były duże i niebezpieczne – przyznała Elżbieta Niezgodzka. 
Nowy chodnik to nie jedyna inwestycja na osiedlu Wojska Polskiego. Mieszkańcy bloków przy I Brygady zyskają kilka nowych miejsc parkingowych. Najbardziej zadowoleni są kierowcy, którzy  w godzinach popołudniowych i wieczornych z trudem znajdują wolną przestrzeń do zaparkowania samochodu. – Tutaj jest wiecznie problem z zaparkowaniem auta, zwłaszcza jak się wraca po drugiej zmianie. Wtedy się jeździ tam i powrotem. Tych kilka miejsc na pewno ułatwi życie mieszkańcom – mówi Kacper Kaczor.  Najgorszy stan parkingów i brak miejsc do parkowania dotyczy osiedla Westerplatte, tam też przewidziane są remonty parkingów. Większość zadań związanych z nowymi miejscami postojowymi i chodnikami jest realizowana w wakacje, po to, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. 

Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje jeszcze w tym roku remonty parkingów na ul. ul. Armii Krajowej, Hubala, Sucharskiego, Paderewskiego. – Liczba samochodów wzrasta cały czas, więc jest to poważny problem osiedli, dlatego staramy się w miarę możliwość finansowych remontować i tworzyć kolejne parkingi - powiedział Jarosław Iwaniec, prezes GSM.

(MG)
Fot. (MG)


Dziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog