Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/09/2019 - 14:40

Nowy Sącz: Stolarska i Fabryczna nadal będą straszyć, ale za to z chodnikiem

Radny apeluje a miasto rozkłada – przynajmniej na dziś – ręce. Nie ma w tegorocznym budżecie środków na remont ani Stolarskiej, ani Fabrycznej. Na pocieszenie za to kontynuowane będą prace związane z wyposażeniem drugiej z ulic w chodnik.

- Obecnie stan ulic jest fatalny. Widnieją na nich liczne spękania, koleiny oraz liczne ubytki asfaltu tuz przy krawędzi jezdni spowodowane wzmożonym ruchem drogowym – obrazuje radny Artur Czernecki w interpelacji do władz miasta.

Zobacz też: Nowy Sącz: są duże pieniądze na remont Wyspiańskiego!

Przy okazji przypomina, że w pobliżu jest szpital, cmentarz i Zespół Szkół Samochodowych, więc na brak ruchu nie można tu narzekać. Na końcu Czernecki apeluje by jak najszybciej wyremontować obie jezdnie w ramach bieżących remontów.

Wiceprezydent Artur Bochenek, który odniósł się do wniosku radnego podkreśla, że remonty bieżące, a może bardziej ich doraźne naprawy, wykonywane są na bieżąco. Jednak Miejski Zarząd Dróg nie ma w tym roku środków na to, by Stolarska i Fabryczna doczekały się w tym roku remontu kapitalnego. – Planowana do wykonania jest natomiast kontynuacja budowy chodnika ulicy Stolarskiej – pociesza na zakończenie miejscowych mieszkańców.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu