Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
16/02/2017 - 07:05

Nowy Sącz: Trzech spawaczy z Ukrainy przyłapanych na pracy na czarno

Właściciel jednej z sądeckich firm nielegalnie zatrudniał trzech ukraińskich spawaczy. Mężczyźni zostali zatrzymani. Będą musieli w najbliższym czasie opuścić nasz kraj. Sprawą polskiego pracodawcy zajmie się sąd.

Obywateli Ukrainy, którzy pracowali nielegalnie w jednym z sądeckich przedsiębiorstw zatrzymali funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Mundurowi przeprowadzili we wtorek we wspomnianej firmie kontrolę pod kątem legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz powierzania im zatrudnienia na terytorium RP

- Kontrola wykazała, że w jednym z nowosądeckich przedsiębiorstw zatrudniano trzech obywateli Ukrainy, którzy nie posiadali umowy o pracę, zezwolenia na pracę ani oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy – powiedziała portalowi Sądeczanin.info kpt. Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

– Mężczyźni pracowali nielegalnie jako spawacze. Zatrudniła ich osoba prowadząca wspomniane przedsiębiorstwo.

Ukraińscy spawacze zostali zatrzymani. Teraz zostaną wydane decyzje o zobowiązaniu do powrotu na podstawie ustawy o cudzoziemcach. W decyzjach tych znajdzie się zakaz wjazdu na okres 12 miesięcy.

Wobec pracodawcy, który nielegalnie zatrudniał ukraińskich spawaczy zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu o ukaranie, za naruszenie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

(MACH), Fot. KaOSG.Dziękujemy za przesłanie błędu