Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
18/10/2021 - 16:00

O nas, u nas i dla nas. Ważna konferencja o Sądecczyźnie w najbliższy czwartek

„Sądecczyzna w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021–2027” to tytuł konferencji, która odbędzie się już w czwartek, 21 października, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

​- Konferencję organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta Nowego Sącza oraz Powiatem Nowosądeckim – mówi dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. – Już 22 września podpisaliśmy partnerskie porozumienia uczelni z miastem i powiatem, które ma na celu nie tylko zacieśnienia wspólnych relacji, ale przede wszystkim wykazanie chęci współdziałania w wielu obszarach, które, mam nadzieję, przełożą się na rozwój nie tylko uczelni lecz również całej Sądecczyzny.

Niecały miesiąc temu porozumienie w sprawie organizacji wspólnej konferencji pn. „Sądecczyzna w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021–2027” podpisali: prorektor ds. nauki i rozwoju PWSZ dr Marek Reichel, prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. W podpisaniu porozumienia uczestniczył również dyrektor Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani rzeczywistą współpracą celem pozyskiwania w partnerstwie środków unijnych w perspektywie 2021–2027. Tego typu działanie daje większe szanse na sukces w postaci pozyskania niezbędnych środków finansowych, co znacznie przyczyniłoby się do rozwoju uczelni i regionu. Konferencja będzie również okazją do szeregu dyskusji, między innymi na temat strategii firm i samorządów lokalnych w aspekcie ich wpływu na rozwój gospodarczy miasta i powiatu – dodaje rektor PWSZ w Nowym Sączu.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele uczelni, przedstawiciele władz województwa małopolskiego, burmistrzowie, wójtowie samorządów, przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Konferencja „Sądecczyzna w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021–2027” odbędzie się 21 października (tj. czwartek) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu przy Al. Wolności 40. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:30, a w ramach konferencji zaplanowano dwa panele dyskusyjne. ([email protected], fot. PWSZ w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu