Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
28/11/2019 - 11:15

Odcięli ich od centrum miasta. Kierowcy tracą cierpliwość

- To dobrze, że będziemy mieć taki piękny rynek, ale na razie to tylko kłopot , denerwują się kierowcy, którzy przez generalny remont centrum Limanowej i odcinka drogi krajowej nr 28 wokół rynku skazani są na objazdy. Ile to jeszcze potrwa? – pytają.

Remont odcinka drogi krajowej nr 28 wokół limanowskiego rynku ruszył w drugiej połowie października. Zniecierpliwieni kierowcy dopytują o finisz prac i zaczynają się  denerwować.

Czytaj też Tak zamieniają u nas budowlaną brzydotę w istne cudo [ZDJĘCIA]

- To dobrze, że będziemy mieć taki piękny rynek, ale na razie to tylko kłopot z tymi objazdami. Ile to jeszcze potrwa? – pytają.

- Prace drogowe w rynku  posuwają się do przodu – informuje limanowski magistrat - jednak ruch zostanie przywrócony nie wcześniej niż 15 grudnia.

Jak dotąd drogowcy położyli już na jezdni warstwę z asfaltu, a teraz wykonywane jest odwodnienie drogi. Potem fachowcy położą kolejną warstwę, tym razem wyrównawczą.

- Kiedy skończy się remont jezdni, pozostanie już tylko namalowanie znaków poziomych i zamontowanie pionowych. Potem ruch w obrębie rynku zostanie przywrócony. Musimy uzbroić się w cierpliwość! – apeluje do kierowców urząd miasta.

czytaj też Takiego parkingu jeszcze u nas nie było. Budują trzy poziomy dla samochodów 

Nie ma rady. Kierowcy muszą się pogodzić się z utrudnieniami. Wjazd do rynku został zamknięty. Drogowcy zmienili organizację ruchu i wyznaczyli objazdy.

W ramach  inwestycji realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zostanie wymieniona nie tylko nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Będą też nowe chodniki. Układ drogi wokół rynku zostanie nieco zmieniony, bo powstanie zatoka  przystankowa dla komunikacji miejskiej.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu