Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
25/02/2022 - 18:05

Ogromny wzrost cen paliw. To porównanie nie pozostawia złudzeń [ZDJĘCIA]

Czwartkowe kolejki na stacjach benzynowych odbiły się szerokim echem. Ceny paliw poszybowały mocno w górę. Na niektórych stacjach w Nowym Sączu wynoszą już prawie 6,30 zł. To ogromny skok w porównaniu z cenami sprzed trzech dni.

Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że Polacy czwartkowego wieczoru masowo ruszyli na stacje benzynowe. Niektórzy tankowali nawet do karnistrów. W całej Polsce tworzyły się ogromne korki, a kierowcy oczekiwali nawet godzinę na swoją kolej.

Wszyscy mieli obawy, że ceny będą szybowały drastycznie w górę. Czy rzeczywiście tak jest? Na niektórych stacjach wynoszą już grubo ponad 6 zł. Porównajmy to do cen sprzed 3 dni. Jak bardzo się zmieniły?

Na Lotosie cena benzyny i oleju napędowego wynosiła 22 lutego 5,47 zł. Obecnie, koszt benzyny to 5,89, a diesla 5,98. Takie same ceny są na Orlenie (przed 3 dniami było 40 groszy taniej).

Z niesamowitym wzrostem mamy do czynienia na stacji Tank System. Benzyna kosztowała tam  5,42, a diesel 5,45 zł. Teraz cena wynosi aż 6,29 zl. O ponad 50 groszy podrożało paliwo na BP (wynosi ponad 6 zł). Podobnie jest na Shellu (chociaż tutaj cena to 5,98 zł). Prawie 6 zł zapłacimy też za paliwo na Circle K. ([email protected], fot.: MP)

Ceny paliw na sądeckich stacjach
Ceny paliw poszybowały mocno w górę. Ile teraz wynoszą na sądeckich stacjach?


Dziękujemy za przesłanie błędu