Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 marca. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora
06/02/2023 - 08:00

Oni nie muszą się martwić o pracę. Na takich fachowców trzeba polować w Nowym Sączu?

Jakie są prognozy zapotrzebowania na fachowców kształconych przez szkoły branżowe? Z początkiem roku resort nauki i edukacji opublikował listę zawodów, na które jest największe zapotrzebowanie. Jacy specjaliści są teraz na topie?

Dobre prognozy dla rozwoju poszczególnych branż  to szansa dla wielu osób na znalezienie zatrudnienia, a dla młodzieży na obranie odpowiedniego kierunku kształcenia wpisującego się w zapotrzebowanie na rynku pracy.

Od czterech lat z początkiem roku resort edukacji publikuje  listę zawodów, które w przyszłości będą się cieszyć największym wzięciem.  

 czytaj też Kolejne zmiany w kodeksie pracy. Na niektórych padnie blady strach  

Dekarz i cieśla ciągle na topie

W porównaniu z  rokiem ubiegłym  lista wydłużyła się o cztery nowe zawody. Fachowcy, którzy już wkrótce będą w cenie to monter izolacji przemysłowych, operator maszyn i urządzeń w gospodarce odpadami, technik izolacji przemysłowych oraz technik gospodarki odpadami.

Na topie  nadal  utrzymują się takie zawody jak cieśla, dekarz, elektryk czy mechatronik. Za deficytowych specjalistów uchodzą też automatycy, monterzy konstrukcji budowlanych czy dekarze.

czytaj też Budowa ruszy lada dzień. Komu postawią to cudo za 55 milionów [WIZUALIZACJA]  

Kto ma w głowie olej ten idzie na kolej

Dobre są też prognozy dla specjalistów związanych z koleją. Na listę resortu edukacji trafił technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik elektroenergetyk transportu szynowego, czy technik transportu kolejowego.

Technicy automatycy sterowania ruchem kolejowym to między innymi dyżurni ruchu, zaś technicy elektroenergetycy transportu szynowego to między innymi maszyniści.([email protected]) fot. pixaby

czytaj teżZaczęli u nas budować kolejny most. Gdzie stawiają tę nową przeprawę? [ZDJĘCIA]

Zobacz pełną listę  fachowców na wagę złota. Kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu