Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
09/07/2018 - 21:40

Osiedle Wólki: ścieżka dla rowerzystów jest, ale pasów żeby na nią wjechać brak

Od wiosny sądeczanie mogą się cieszyć z nowego, asfaltowego odcinka ścieżki rowerowej, biegnącego na wale przeciwpowodziowym na Dunajcu wzdłuż osiedla Wólki w Nowym Sączu. Jednak przy głównym wejściu na wał, przy skrzyżowaniu ul. Konstanty z ul. Ogrodową nie ma przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów, które uczyniłoby rekreację w tym miejscu bezpieczniejszą.


Przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym i wejściu na wał, bardzo by się przydało - mówi Agnieszka, mieszkanka osiedla Wólki. Często przychodzę tutaj z dzieckiem, jednak by pospacerować na wale muszę przejść przez jezdnię, a ulica Ogrodowa jest dość ruchliwa.

Zobacz także: Wiosna wyciągnęła z domów biegaczy, piechurów i rowerzystów. Nowa ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie

Z prawej strony jest długa prosta, więc samochody są dobrze widoczne, jednak z drugiej jest łuk drogi i dodatkowo roślinność ogranicza widoczność. Niestety mało, kto przestrzega znajdującego się tam znaku ograniczającego prędkość do 40 km na godzinę. 

Z dzieckiem, przekraczanie ulicy nie na pasach jest bardzo niebezpieczne. Jedyne przejście dla pieszych na ulicy Ogrodowej jest 2,5 km dalej.

Dzięki rozbudowie ścieżki rowerowej, teren ten stał się jeszcze bardziej atrakcyjny i przyciąga ludzi z całego miasta. Szczególnie na weekendach jest tu masa spacerowiczów z dziećmi i rowerzystów. Warto rozważyć budowę tam bezpiecznego przejścia, które zwiększy komfort wszystkich użytkowników.

O tym, gdzie i w jakiej formie powstają przejścia dla pieszych decyduje Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu. Wszystkie informacje znajdują się w Projektach Organizacji Ruchu dla konkretnych ulic. Mieszkańcy, którzy chcą dokonać korekty, mogą zwracać się bezpośrednio do tej instytucji.

(KS) zdjęcia aut.

Wejście na wał na osiedlu Wólki
Główne wejście na wał, gdzie brak jest przejście dla pieszych


Dziękujemy za przesłanie błędu