Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/05/2017 - 08:55

Ośrodek zdrowia w Gołkowicach zmienia się na lepsze [ZDJECIA]

Już na jesień przyszłego roku mieszkańcy Gołkowic Dolnych (gm. Stary Sącz) będą mogli korzystać z nowego ośrodka zdrowia. Prace na placu budowy już trwają. Ich całkowity koszt to ponad 2 mln złotych.

W tym roku wartość prac wyniesie 800 tys. a w przyszłym 1,2 mln. Mimo rozbudowy ośrodek nadal funkcjonuje normalnie, a inwestycja nie pociągnęła za sobą konieczności przeniesienia lub zawieszenia praktyk lekarskich. Wykonawca zobowiązany jest bowiem do prowadzenia robót budowlano-montażowych w taki sposób, aby możliwe było bezpieczne użytkowanie części budynku podlegającej przebudowie (co nastąpi w drugim etapie ) przy prowadzeniu robót związanych z rozbudową (etap I).

Wykonawca uzgadnia również  z prowadzącymi ośrodek termin  realizacji  robót  mogących  zakłócać  funkcjonowanie ośrodka,   szczególnie tych robót , które powodują nadmierny hałas i zapylenie i prac związanych z przeprowadzeniem instalacji z części istniejącej do rozbudowywanej.

W dodatkowym skrzydle będzie miejsce na nowe gabinety, takie rozwiązanie pozwoli podzielić przychodnie na dwa pawilony ( dla dzieci i dorosłych). W budynku ma się znaleźć miejsce na rehabilitację, stomatologię oraz gabinety specjalistów. Nowy budynek otrzyma nową aranżację pasującą do pobliskiej biblioteki i nowe rozwiązanie - dostęp dla osób niepełnosprawnych.

(KB)

fot. UM Stary Sącz

Ośrodek w Gołkowicach
Trwa rozbudowa ośrodka zdrowia w Gołkowicach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)