Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
04/08/2019 - 16:30

Park Dukieta w Krynicy oddany do użytku. Nowa fontanna zachwyca turystów!

W Krynicy-Zdroju park im. Mieczysława Dukieta, wraz z fontanną setką po liftingu został oddany do użytku mieszkańcom, turystom i kuracjuszom. Efekty prac są fantastyczne! Jedno z głównych miejsc uzdrowiska zyskało nowoczesną oprawę.

Od 1986 roku park w centralnym punkcie Krynicy-Zdroju nosi imię dr Mieczysława Dukieta, dawnego lekarza uzdrowiskowego, specjalisty chorób kobiecych. Pod Górą Parkową osiadł w 1928 roku, tutaj pracował ponad pięćdziesiąt lat.

W tym czasie przyjeżdżały do niego pacjentki z kraju i zagranicy, aby leczyć bezpłodność. Wśród nich była księżniczka i późniejsza królowa Holandii Julianna. Jego imię nosi woda mineralna „Mieczysław”.

W parku znajduje się pomnik prof. Józefa Dietla (1804 - 1874), krakowskiego lekarza zasłużonego dla powstania i rozwoju polskiej balneologii.  W 1900 roku kryniczanie ufundowali popiersie profesora dłuta Mieczysława Zawiejskiego.  Pierwotnie postument znajdował się w Parku Zdrojowym, na tyłach obecnej Pijalni Głównej.

Od lipca 2018 roku, park im. Mieczysława Dukieta, wraz z fontanną setką przechodził całkowity lifting. Umowę z firmami Park-M sp. z o.o oraz WOD-BUD Śleziak Sp jawna w ramach programu "Kurort Krynica" podpisał ówczesny burmistrz Dariusz Reśko,  12 czerwca ubiegłego roku.

Park im. Mieczysława Dukieta ma powierzchnię 0,11 hektara położony jest w strefie uzdrowiskowej A.

Po liftingu, wraz z-podświetloną, wygrywającą melodie, emanującą barwami-fontanną setką, zyskał nowoczesną formę.

Po liftingu przestrzeń parkowa została uzupełniona o nowe atrakcyjne elementy, takie jak schody terenowe z siedziskami oraz leżakami. Kompleksowej modernizacji poddano oświetlenie, a nasadzenia zieleni stworzyło nowe aranżacje.

Zmodernizowano i rozbudowano publiczną toaleta, która na górnej kondygnacji uzupełniona została o dodatkową funkcję galeryjno-wystawienniczą.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu