Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
16/03/2017 - 12:10

Park&Ride, czyli punkt przesiadkowy 200 metrów od rynku

Projekt parkingu, z którego mieszkańcy Starego Sącza mogliby przesiąść się na komunikacje miejską jest gotowy od kilku miesięcy. Gdzie dokładnie będzie się znajdował?

Projekt, który gmina Stary Sącz realizuje wraz z sądeckim MPK, ma być realizowany w oparciu o fundusze pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego. Cała inwestycja kosztować ma około 61 mln 300 tys. złotych, wnioskowana kwota dofinansowania to ok. 41 mln zł. Przedsięwzięcie wpisuje się w projekty związane z rozwojem transportu niskoemisyjnego.

W ramach inwestycji ma zostać całkowicie przebudowany dworzec MPK w Nowym Sączu oraz powstać punkt Park& Ride na skwerze przy ul. Pod Ogrodami w Starym Sączu. Tutaj mieszkańcy będą mogli zostawić samochód, wsiąść do autobusu i pojechać do Nowego Sącza. W to miejsce zwożeni mają także być pasażerowie z okolicznych miejscowości. To pozwoli na ograniczenie ruchu samochodowego na ul. Węgierskiej.

Planowany parking ma być przeznaczony dla 135 samochodów i 8 autobusów. Będzie przy nim także parking dla rowerów i budynek z poczekalnią i toaletami.

- Na parking ten, usytuowany poniżej internatu, będzie można dojść z rynku pieszo. Ułatwi to kładka nad drogą – tłumaczył podczas debaty o rewitalizacji burmistrz Jacek Lelek

Inwestycja może ruszyć na początku przyszłego roku.

(KB) wizualizacja UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)