Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
24/04/2024 - 07:25

Pięć nowych mostów i przebudowa trzydziestu skrzyżowań. Szykuje się u nas wielka drogowa inwestycja [ZDJĘCIA]

Pięć nowych mostów, przebudowa trzydziestu skrzyżowań i blisko dziewięćdziesięciu przepustów, do takiej inwestycji na odcinku ponad dwudziestu kilometrów na DK 28, między Kasiną Wielką a Limanową, szykuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przetarg już został ogłoszony.

Dwadzieścia kilometrów do przebudowy

Dlaczego trzeba zmodernizować ponad dwadzieścia kilometrów krajówki między Kasiną Wielką a Limanową?  Jak wyjaśnia Monika  Skrzydlewska z biura prasowego małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, chodzi o poprawę parametrów jezdni oraz zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych.  

Czytaj też O co tutaj chodzi? Kawałek drogi naprawiają za blisko dwadzieścia milionów [ZDJĘCIA]

Mosty, przepusty,  skrzyżowania

- Jak wskazują wyniki generalnego pomiaru ruchu przeprowadzonego w latach 2020-2021 każdego dnia tą trasą przejeżdżało prawie 8 tysięcy pojazdów. Po remoncie cała droga będzie dostosowana do obciążeń  nacisku osi 11,5 tony wyjaśnia rzeczniczka. - W ramach inwestycji zostaną przebudowane  dwa mosty i 89 przepustów oraz  30 skrzyżowań. - Zamierzamy też przebudować ponad 500 zjazdów indywidualnych. Planujemy budowę pięciu nowych mostów w miejsce dotychczasowych. Najstarsza przeprawa  w Podłopieniu na Suchym Potoku pochodzi z 1939 roku – dodaje rzeczniczka.  

Czytaj też Budują to na dwunastu hektarach niedaleko Nowego Sącza. To pierwsza taka inwestycja w Polsce [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJA] 

Czytaj też Ludzi w końcu krew zalała! Sądeczanie żądają budowy "sądeczanki". Będzie wielki protest na drodze do Brzeska?

Generalna Dyrekcja już ogłosiła przetarg

Firma, która go wygra przygotuje  projekt rozbudowy jezdni między skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 964 i DK28 a granicą Limanowej. W ramach tych prac powstanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe, potem zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. ([email protected]) fot. GDKiA

.

Te dwadzieścia kilometrów na DK 28, między Kasiną Wielką a Limanową zmieni się nie do poznania
Zostanie wybudowanych pięć nowych mostów, dwa będą przebudowane, do tego 30 nowych skrzyżowań.


Dziękujemy za przesłanie błędu