Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
07/08/2014 - 08:10

Pieniądze na remonty dróg zniszczonych przez powódź w maju

Sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski poinformował Zarząd Powiatu Gorlickiego o przyznaniu promesy w wysokości 2,1 mln zł na usuwanie skutków powodzi z maja 2014 roku. Dotacja skierowana jest na odbudowę mostu w Śnietnicy i przepustu w Kwiatoniu.
Promesa stanowić będzie nie więcej niż 80 proc. wartości zadań po udzieleniu zamówienia publicznego.
Przeznaczona zostanie na bardzo pilne i konieczne odbudowy: mostu w Śnietnicy na drodze powiatowej Florynka – Izby oraz przepustu w Kwiatoniu na drodze powiatowej Gładyszów – Uście Gorlickie.

Zarząd Powiatu Gorlickiego w dalszym ciągu zabiega u wojewody małopolskiego o pieniądze na naprawę kolejnych zniszczonych w czasie wiosennej powodzi dróg powiatowych:
- 1490 K Ropica Górna – Bartne, gdzie w wyniku bardzo intensywnych opadów deszczu zniszczona została nawierzchnia oraz pobocza i rowy
- 1501K Uście Gorlickie – Czarna – Śnietnica, gdzie podmyciu i uszkodzeniu uległ korpus drogi i jest ona zwężona do jednego pasa ruchu
- przepust na drodze 1501K Uście Gorlickie – Czarna – Śnietnica, który uległ całkowitemu podmyciu i zniszczeniu przez co przejazd w tym miejscu jest zwężony do jednego pasa ruchu.

Szacunkowa wartość tych strat wynosi ponad 1,3 mln zł, a koszt odbudowy ponad 4,3 km dróg i przepustu wyniesie ok. 3,9 mln zł.

(jg) Źródło i fot.: SP w Gorlicach
 


Dziękujemy za przesłanie błędu