Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
08/08/2017 - 13:45

Piłsudskiego/Nawojowska: będzie dalszy remont koło DAKO i kasa na nowe rondo?

Sądeczanie cieszą się z remontowego boomu na ulicach Nowego Sącza. Apetyt rośnie w miarę ogłaszania kolejnych przetargów i prowadzenia kolejnych prac. Do naszej redakcji wpłynęły, od kilku osób, zapytania o dalszy remont Alei Piłsudskiego. Chodzi przede wszystkim o odcinek na wysokości firmy DAKO, który według kierowców jest wyjątkowo zniszczony.

O odpowiedź poprosiliśmy dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorza Mirka.

- Miejski Zarząd Dróg realizuje remonty dróg w ramach posiadanych środków finansowych. Odcinek obecnie realizowany (od ul. I Brygady do PUMPTRACKU) był odcinkiem na którym występowało najwięcej uszkodzeń nawierzchni: ubytki w jezdni, spękania podłużne i poprzeczne oraz utrata nośności nawierzchni - wyjaśnia na wstępie. - Ponadto konieczne było, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonanie zatoki autobusowej, celem wyeliminowania zatrzymywania autobusu na pasie ruchu – podkreśla szef MZD.

Pytamy przy okazji o nowe rondo na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Nawojowskiej, o którym pisaliśmy w publikacji Nowe rondo w Nowym Sączu! Aleje Piłsudskiego - Nawojowska - jest gotowy projekt

- MZD w Nowym Sączu realizuje etapami wymianę nawierzchni na ulicach wylotowych z miasta i w przypadku posiadania środków budżetowych w planowanych budżetach będzie realizował dalej politykę  remontów na drogach o największym natężeniu ruchu w szczególności na odcinkach dróg najbardziej zniszczonych. Podobnie w sytuacji, kiedy mamy realizować przebudowę geometrii skrzyżowań.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Zobacz też: Będzie nowe rondo w mieście! Sucharskiego, Hallera, BarskaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI