Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
14/11/2016 - 07:45

Piwniczański Park „Węgielnik” zdewastowany! Samorząd znowu musi wyłożyc pieniądze

Brakuje słów na taki wandalizm. Jestem oburzony, że ktoś zdewastował Park Węgielnik-Skałki. Ze znajdujących się tam atrakcji korzystali mieszkańcy Sądecczyzny, ale też turyści, którzy bardzo chętnie odwiedzają nasz region - mówi Zbigniew Janeczek, burmistrz Piwnicznej Zdroju. Sprawa została zgłoszona policji.

Zdewastowane grillowisko, zniszczone drewniane elementy – taki widok w Parku Węgielnik w Piwnicznej Zdroju zastali przed Świętem Niepodległości pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którzy dozorują to miejsce i dbają o stan znajdujących się tam obiektów.

Park Węgielnik został oddany do użytku w lipcu 2014 roku. Bardzo szybko stał się jedną z atrakcji turystycznych uzdrowiska. Przypomnijmy, że na realizację tego zamierzenia gmina otrzymała unijne dofinansowanie. Ambitny projekt był realizowany w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. 
 

Dwa lata temu w parku „Węgielnik-Skałki” zostały uporządkowane i wyrównane ścieżki spacerowe, zamontowano schody terenowe i tablice informacyjne. Odtworzono okopy z czasów II wojny światowej. Wybudowano ścieżkę zdrowia, grillowisko, altanę, wydzielono miejsce na ognisko. Dla najmłodszych wybudowano mały plac zabaw.

W ramach projektu postawiono też platformę widokową, przy której zainstalowano oświetlenie solarne.

„Węgielnik” stał się bardzo szybko ulubionym miejscem spacerów mieszkańców Piwnicznej i turystów odwiedzających ten region. O park zahaczają też piechurzy przemierzający turystyczne szlaki.

Burmistrz Piwnicznej Zdroju nie kryje swojego oburzenia. Jak powiedział portalowi Sądeczanin.in. już wcześniej dochodziło do dewastacji różnych elementów na terenie parku, ale jeszcze nigdy na taką skalę.

- Nie wiem, czy osoba, bądź osoby, które zdewastowały park zdawały sobie sprawę, co robią – dodaje włodarz uzdrowiska. – Gmina będzie musiała naprawić to, co zostało zniszczone. Pieniądze, które trzeba będzie wydać na wymianę zniszczonych elementów w parku, można byłoby przeznaczyć na inne zadanie. Budżet mamy, jaki mamy. Bardzo dokładnie oglądamy każdą złotówkę, która musimy wydatkować. A tu czeka nas wiosną nieplanowany wydatek. Sprawa została zgłoszona policji. Zastanawiam się, czy nie ufundować nagrody za informację o sprawcy, albo sprawcach dewastacji Węgielnika.

(MACH), Fot. UMiG w Piwnicznej Zdroju.

Piwniczna park Węgielnik zdewastowany


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020