Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 grudnia. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
13/01/2018 - 17:05

Piwniczna-Zdrój: Gmina będzie zgazyfikowana?

Jest szansa na gazyfikację gminy. Władze gminy już podjęły dyskusję na ten temat – Piwniczna-Zdrój, to w końcu uzdrowisko i szansa na to, że zamiast z węgla mieszkańcy i firmy korzystać będą z gazu to bardzo dobra wiadomość. Gmina apeluje o wypełnianie ankiet, które mają dać odpowiedź: czy mieszkańcy rzeczywiście są tym zainteresowani.

Zobacz też: Gaz popłynie do mieszkańców Rytra i Piwnicznej? Tak, jeśli inwestycja się opłaci

Ale chęci to jedno a praktyczne rozwiązania to drugie. By zdecydować się na rozbudowę sieci gazowej potencjalny dostawca, w tym przypadku Polska Spółka Gazowa musi wiedzieć, gdzie, kto a przede wszystkim z jakiej ilości korzystałby z gazu.

Chodzi o jednoznaczne odpowiedzi, jakiego rodzaju magistralę należy wybudować, by zaspokoić potrzeby a jednocześnie, by koszty przedsięwzięcia były opłacalne dla wszystkich stron.

Zobacz też: Chełmiec: Ich się nie opłaca zagazować

Najlepszym sposobem na zebranie informacji jest ankieta, która skierowana jest zarówno do firm jak i osób prywatnych. Poza pytaniami o adres, trzeba odpowiedzieć, do jakich celów gaz ziemny będzie wykorzystywany: do produkcji, ogrzewania, gotowania posiłków itp.

Firmy produkcyjne muszą też określić, a jakim czasie prowadziłyby pobór gazu, czy pracują na jedną zmianę czy w systemie wielozmianowym. Autorzy ankiety dopytują też o metraż prywatnych pomieszczeń, w których paliwo gazowe wykorzystane byłoby do ogrzewania.

Ankiety dostępne są na stronie internetowej Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój pod adresem http://www.piwniczna.pl/pl/234/3063/koncepcja-gazyfikacji-ankiety.html

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu