Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
29/11/2021 - 21:40

Planujesz budowę domu? W Łososinie zmieniają miejscowy plan zagospodarowania

Wójt Łososiny Dolnej powiadomił mieszkańców o zapowiadanych od dawna zmianach w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które w końcu będzie można zgłaszać. Wiemy już co zrobić, aby zgłosić swoje pomysły w terminie i skutecznie.

Czytaj też: Nowe zasady odśnieżania dróg w Łososinie Dolnej. Umowa jest już podpisana

Plan zagospodarowania przestrzennego to dokument, który jednoznacznie precyzuje, jakie inwestycje mogą powstać na terenie danej miejscowości, gdzie znajdują się parcele, na których można prowadzić działalność przemysłową, które tereny można zabudować budynkami mieszkalnymi i które z zabudowy są wyłączone albo przeznaczone na budowę dróg.

Dlatego w ślad za obowiązującymi w Polsce przepisami władze samorządowe muszą informować mieszkańców o wszelkich zakładanych w planie zmianach. Teraz do takich zmian ma dojść na terenie gminy Łososina Dolna.

Wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek powiadomił lokalną społeczność o podjęciu przez radę gminy uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzania zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy. Uchwały dla miejscowości: Białawoda, Łososina Dolna, Michalczowa, Rąbkowa, Znamirowice, Tabaszowa, Świdnik, Tęgoborze, Żbikowice, Stańkowa, Łyczanka, Łęki i Zawadka są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej gminy Łososina Dolna.

Postulowane zmiany zostaną także poddane ocenie i będą sprawdzone pod kątem oddziaływania na środowisko.

Uwaga mieszkańcy. Jeśli macie jakieś pomysły lub zastrzeżenia, należy zgłosić je najpóźniej do 23 grudnia 2021 roku. Wnioski należy składać w formie pisemnej i wysłać na adres Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej bądź złożyć je osobiście na dzienniku podawczym. Można również przesłać je w formie elektronicznej na adres gmina@lososina.pl. Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków jest wójt gminy. (k.kos@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu