Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
18/04/2018 - 08:05

Po 500 plus, będzie 300 plus dla każdego dziecka

Szykuje się 500 Plus bis. Rząd da 300 złotych na wyprawkę dla każdego dziecka. Będzie też premia za szybkie urodzenie dziecka. Takie zapowiedzi padły z ust premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie.

To ma być wynosząca 300 złotych wyprawka dla dzieci w wieku szkolnym. Wedle zapowiedzi premiera Morawieckiego otrzyma ją każdy uczeń szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Wyprawka ma przysługiwać każdemu dziecku do momentu osiągnięcia przez nie pełnoletności. Środki trafią do wszystkich rodziców, bez dodatkowych kryteriów. Świadczenia będą wypłacane jednorazowo w każdym roku, bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Pieniądze maja być wypłacane jeszcze w tym roku, już w sierpniu. Morawiecki zapowiadał, że realizacja programu potrwa kilka najbliższych miesięcy.

Dotychczas o pomoc finansową na wyprawkę szkolną mogli ubiegać się rodzice dzieci niepełnosprawnych. Gabinet Beaty Szydło przeznaczył na ten cel 13 milionów złotych, oferując rodzicom wsparcie rzędu od 175 do ponad 400 złotych.

Była premier Beata Szydło zapowiedziała z kolei "premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka". Innymi słowy, specjalny program dofinansowań będzie dotyczyć rodziców, którzy będą decydować się na kolejne dzieci w krótkim czasie po wcześniejszym urodzeniu. Inne elementy wsparcia matek to specjalne emerytury oraz finansowanie darmowych leków.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu