Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
18/12/2019 - 23:20

Po stronie słowackiej ruszyły prace przy budowie kładki na Popradzie

Po słowackiej stronie ruszyły prace przy budowie kładki rowerowej Andrzejówka Ługi (gmina Muszyna)-Mały Lipnik na Popradzie. W budowie jest też kładka rowerowa Milik-Legnawa. Pogoda sprzyja, więc prace idą pełną parą.

Na Popradzie w Miliku-Legnava i Andrzejówce (Ługi)-Mały Lipnik powstają kładki dla pieszych i rowerzystów, które połączą Polskę ze Słowacją. To kolejne fragmenty trasy rowerowej EuroVelo 11, wiodącej ze słowackiego Preszowa przez Muszynę i Mniszek nad Popradem do Piwnicznej-Zdroju.

W ramach prac w Sulínie (Słowacja), sąsiadującym z polskim Żegiestowem, powstanie Centrum Informacji Turystycznej. W Andrzejówce i Miliku przy kładce znajduje się też miejsce przeznaczone do odpoczynku. Na trasie wybudowany zostanie punkt obsługi, z wiatą, stojakami na rowery oraz samoobsługową stacją napraw. 

Trasa rowerowa VeloNatura (EuroVelo 11) meandruje, biegnąc na przemian po polskiej i słowackiej stronie Popradu: Muszyna - Zapopradzie - granica państwa - Legnava (kładka) Milik - Andrzejówka (kładka) Malý Lipník - Sulín - Zavodie - Medzibrodie - Mníšek nad Popradom i łączy się z odcinkiem rowerowym EuroVelo 11, w kierunku Nowego Sącza.

W Muszynie cykliści mają obecnie do dyspozycji blisko 230 km oznakowanych szlaków rowerowych. Prace przy budowie kładek zostaną zakończone latem 2020 roku.

(MK) fot.Artur KrólikowskiDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021