Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
31/01/2018 - 08:55

Podegrodzie: Kto i za ile wybuduje nowy ośrodek zdrowia w Brzeznej?

Po wielu perturbacjach natury formalnej już w lutym gmina Podegrodzie chce ogłosić przetarg na budowę nowego ośrodka zdrowia w Brzeznej. Na jakim etapie są przygotowania?

Nowa placówka wraz z apteką ma powstać na miejscu starej siedziby gminnego ośrodka zdrowia w Brzeznej.

O planach gminy w tym zakresie pisaliśmy w publikacji Powstanie ośrodek zdrowia w Brzeznej? Pojawiają się utrudnienia!

Na jakim etapie przedsięwzięcie jest dzisiaj? - Mamy już wyburzoną starą siedzibę ośrodka zdrowia, czekamy na przebudowę sieci energetycznej na działce, zleciliśmy wycinkę drzew i myślę, że już w lutym, koło siódmego będziemy ogłaszać przetarg na budowę nowego ośrodka – relacjonuje obrazowo postęp prac wójt Małgorzata Gromala.

Na inwestycję gmina zabezpieczyła cztery miliony złotych, ale kosztorys tworzony był kilka miesięcy temu. Dlatego pytamy przy okazji Gromalę, czy gmina jest przygotowana do sytuacji – częstej ostatnio w wielu gminach – że oferty będą droższe niż samorząd zakłada.

Wójt uspokaja, że przed tą ewentualnością samorząd jest zabezpieczony, bo udało się jej sporo, bo prawie 150 tysięcy zaoszczędzić na wspominanym wyżej wyburzeniu. Kosztorys zakładał, że prace rozbiórkowe mogą kosztować ok. 200 tysięcy a miejscowa firma złożyła ofertę opiewającą na ok. 50 tys.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)