Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
17/09/2018 - 14:10

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy zyskają nowy samochód

Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy zyska nowy samochód. Promesę w wysokości 80 tys. złotych przekazała Marta Mordarska Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON w Krakowie na ręce Dariusza Reśki burmistrza Krynicy-Zdroju.

Środowiskowy Dom Samopomocy to gmina jednostka organizacyjna, która zapewnia codzienną opiekę 40 osobom z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku przez 8 godzin od 7:30 do 15:30 i zapewnia kompleksową opiekę. Dla uczestników prowadzone są treningi umiejętności życiowych, społecznych artystycznych i kulinoterapia. Dla wielu podopiecznych ośrodka zajęcia te są jedyną szansą na pogłębianie samodzielności i rozwijanie indywidualnych zdolności.


Otrzymane pieniądze pozwolą na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych i zwiększy komfort i mobilność podopiecznych ośrodka. Promesa pochodzi z pieniędzy przeznaczonych na realizacje programu „Wyrównywanie różnic między regionami III”. Dom Samopomocy organizuje częste wyjazdy swoim podopiecznym. Ostatnio byli oni na basenach termalnych w Szaflarach, brali udział w spartakiadzie Sprawni-Niepełnosprawni oraz w Plenerze Malarskim.

Zobacz także: Marta Mordarska: Forum pokazuje społeczną twarz biznesu

Przekazując to dofinansowanie życzę dalszej wzorowej pracy na rzecz osób, które tej opieki potrzebują – powiedziała Marta Mordarska.

Marta Mordarska Dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych była także uczestnikiem odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego, podczas którego prowadziła panel dotyczący działalności organizacji pozarządowych i ich wpływu na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Pani dyrektor podkreślała potrzebę aktywizacji osób niepełnosprawnych i pomagania im w osiąganiu jak największej samodzielności w życiu rodzinnym i zawodowym.

(KS) Fot. ŚDS w K-Z/UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu