Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/09/2016 - 09:40

Polkomtel i T-mobile nadają z Ratusza. Nie zaszkodzą prezydentom?

Ok. 140 tysięcy rocznie Urząd Miasta zarabia na dzierżawieniu kilkunastu metrów strychu i ratuszowej wieży sieciom Polkomtel i T-mobile. Na wtorkowej (13. 09.) sesji radni jednogłośnie przedłużyli umowy z oboma operatorami do 2021 roku.

Polkomtel dzierżawi na strychu w Ratuszu 13 metrów kwadratowych, T-mobile - 10 metrów. W tym miejscu operatorzy mają zainstalowane urządzenia i instalacje teletechniczna dla celów telekomunikacyjnych.

Obie firmy płacą miesięcznie 5 tys. 680 złotych, co rocznie daje po 68 tys. 160 złotych czystego zysku dla budżetu miasta.

Przedłużenie umowy radni przyjęli jednogłośnie. Jedynie Tadeusz Gajdosz zapytał, czy Urząd Miasta dysponuje danymi na temat wpływu wspomnianych urządzeń telekomunikacyjnych na zdrowie.

Zobacz też: Masz słaby zasięg, narzekasz na komórkę? W Nowym Sączu to norma

- Oczywiście chodzi mi o to, czy urządzenia nie mają wpływu na zdrowie między innymi naszych prezydentów – argumentował pytanie radny.

Marta Jabłońska z Zespołu Zamówień Publicznych, która referowała projekty uchwał w sprawie obu operatorów wyjaśniła, że Urząd Miasta dysponuje aktualnymi raportami w tej sprawie – urządzenia są bezpieczne.

Dla sądeczan jednak najważniejsze jest, czy Polkomtel i T-mobile spełniają ich oczekiwania donośnie zasięgu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI