Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
22/02/2014 - 14:00

Ponad milion dało ministerstwo na remonty dróg gorlickich

Wicestarosta powiatu gorlickiego Karol Górski odebrał z rąk wojewody małopolskiego Jerzego Millera promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa opiewa na 1,1 mln zł i przeznaczona będzie na remonty 2 kilometrów dróg powiatowych.
Rozdanie promes dla jednostek samorządowych odbyło się w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, a wręczali je także: Zbigniew Śwircz, dyrektor Departamentu ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Stanisław Siemek - dyrektor Wydziału Rolnictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Było to pierwsze rozdanie promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w tym roku, na remonty dróg zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku – mówi wicestarosta Karol Górski. - Pieniądze przeznaczone zostaną na remont odcinków trzech dróg powiatowych: Libusza-Wójtowa-Kryg, Florynka - Izby oraz Mszanka - Wola Łużańska. Łącznie wyremontowanych zostanie prawie 2 km dróg.
Oprócz wicestarosty Karola Górskiego z terenu powiatu gorlickiego promesy odebrało także 8 przedstawicieli miast i gmin. Ogółem w formie promes małopolskie samorządy wojewódzki, powiatowe i gminne na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi otrzymały prawie 99 mln zł z budżetu państwa. Wojewoda Jerzy Miller dziękował dyrektorowi Zbigniewowi Świerczowi za zaufanie do samorządów Małopolski, przekładające się na tak duże środki finansowe. Dziękował również samorządom powiatów, miast i gmin za sprawną realizację zadań i wyraził nadzieję, że w ten sposób szkody powodziowe z 2010 roku zostaną naprawione.
(jg) Źródło i fot.: SP w Gorlicach
 


Dziękujemy za przesłanie błędu