Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
09/10/2018 - 13:30

Poprawczak na full wypas za 18 milionów. Gdzie zaszaleli z taką inwestycją

Komfortowy, trzykondygnacyjny budynek, w którym jest internat, kuchnia wraz ze stołówką, biblioteka, a nawet sala teatralna, tak wygląda nowa siedziba Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej potocznie zwanego poprawczakiem. Placówka właśnie otworzyła swoje podwoje.

Na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej powstał komfortowy, trzykondygnacyjny budynek, w którym został urządzony internat, kuchnia razem ze stołówką i biblioteką. Jest nawet sala teatralna i sala konferencyjna.  

To jeszcze nie koniec inwestycji, bo nadal prowadzone są prace związane z rozbudową części sportowej, a ich zakończenie jest planowane w przyszłym roku. Koszt zrealizowanych prac to ponad 9 milionów złotych.

Czytaj też Co z tymi inwestycjami na Sądecczyźnie? Minister kontra urzędnik z Brukseli

W planach rozbudowy ośrodka jest jeszcze remont znajdującego się tam zabytkowego dworu,  a także pobliskiego parku. Te prace zostały zaplanowane na 2020 r. Ich koszt wyniesie 15 mln złotych, z czego 13,8 mln zł pochodzi z budżetu województwa.

Czytaj też Czy plany budowy tunelu pod Justem mogą trafić do kosza?

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej jest placówką resocjalizacyjną, której wychowankami są chłopcy przyjmowani na podstawie postanowień sądu dla nieletnich w wieku od 13 do 18 lat. Na terenie ośrodka funkcjonuje gimnazjum specjalne, z przysposobieniem do zawodu,  oraz zasadnicza szkoła zawodowa specjalna.

[email protected] fot.UMWM

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik