Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
03/12/2022 - 23:00

Postawili nową, drewnianą altanę. Wokół przepiękne sądeckie lasy [ZDJĘCIA]

W Kotowie (gmina Łabowa) powstała nowa altana rekreacyjna dla mieszkańców i turystów. To zadanie zrealizowane dzięki środkom z Lasów Państwowych.

Kotów to spokojna wioska położona wśród pięknych, sądeckich lasów w gminie Łabowa. Ta miejscowość jest ulubionym miejscem grzybiarzy i leśnych spacerowiczów. W to miejsce przyjeżdżają też osoby, szukające odpoczynku na łonie natury.

Od niedawna mieszkańcy i turyści mogą korzystać z nowej wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej. Drewniana, zadaszona konstrukcja stoi tuż przy głównej drodze. Odwiedzający znajdą tu stół i ławki oraz kamienny grill.

Do altany w Kotowie można dostać się samochodem bądź rowerem. Jest tutaj parking dla osobówek, gmina zadbała też o stojak dla rowerzystów. To świetne miejsce na złapanie oddechu w podróży czy na plenerowe spotkanie w gronie przyjaciół. Łabowskie lasy, otaczające dolinę dodają temu miejscu jeszcze większego uroku.

– Jestem przekonana, że gmina Łabowa to niepowtarzalne miejsce zrodzone z pięknej przyrody i bogatej kultury. Znakiem rozpoznawczym łabowskich miejscowości są cudowne lasy, będące pod opieką Nadleśnictwa Nawojowa. Stanowią one ponad 70 procent powierzchni gminy. Drewno to motyw kluczowy dla naszych terenów. Cieszę się, że nowa wiata będzie służyć mieszkańcom i odwiedzającym nas turystom – mówi Marta Słaby, wójt gminy Łabowa.

Drewniana altana to efekt współpracy gminy Łabowa z Lasami Państwowymi. Wiata powstała dzięki środkom pozyskanym przez samorząd w konkursie „Drewno jest z lasu”, którego organizatorem są właśnie Lasy Państwowe. Dofinansowanie do budowy wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej w Kotowie wyniosło 100 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że łabowski samorząd wraz ze szkołami z terenu gminy (SP w Maciejowej, SP w Łabowej, SP w Nowej Wsi i SP w Czaczowie) prowadzi spotkania okolicznościowe i prelekcje na temat wykorzystywania ekologicznego i odnawialnego surowca, jakim jest drewno.

- Nasze dzieci, młodzież i nauczyciele ze wszystkich szkół, a także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu gminy bardzo się angażują w takie spotkania. Planujemy też zorganizować wystawy i stragany, prezentujące wyroby z drewna – zapowiada wójt gminy, Marta Słaby.

Więcej zdjęć nowej altany z Kotowa można zobaczyć w galerii poniżej. ([email protected], fot. SKS)

Nowa, drewniana altana w Kotowie czeka na turystów i mieszkańców
W Kotowie (gmina Łabowa) powstała nowa altana rekreacyjna dla mieszkańców i turystów. To zadanie zrealizowane dzięki środkom z Lasów Państwowych. (Fot. SKS)

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu