Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/06/2020 - 13:15

Poszło ekspresem. Jak zarząd powiatu dostał wotum zaufania i absolutorium

Ile milionów złotych wydał powiat nowosądecki na inwestycje, jaki jest stan samorządowych finansów? Mówił dziś o tym podczas najważniejszej w roku sesji, starosta Marek Kwiatkowski, który przedstawił radnym realizację budżetu. Sensacji nie było. Zarząd zyskał i wotum zaufania i absolutorium.

czytaj też Skwitowali wójta Łącka. Dziedzina z absolutorium, ale nie wszyscy byli za

Podczas dzisiejszej sesji, przed głosowaniem nad absolutorium, radni wysłuchali sprawozdania starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego z pracy Zarządu w 2019 r. i zrealizowanych w tym czasie inwestycji. Przedstawił on też Raport o stanie powiatu nowosądeckiego, po którym radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania zarządowi. Podobnie było z absolutorium. Zarząd otrzymał je jednogłośnie.

Czytaj też Most zamknięty, zero informacji, ludzie są wściekli. Gdzie prezydent Handzel?

Przed głosowaniem radni wysłuchali sprawozdania starosty z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym.

- Na początku pragnę poinformować, iż 16 czerwca otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Finansów o przyznaniu ponad miliona złotych z rezerwy subwencji ogólnej na dofinansowanie budowy nowego mostu na potoku Ubiadek wraz z rozbiórką istniejącego mostu oraz przebudową i rozbudową dojazdów – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Całkowita wartość kosztorysowa tej inwestycji to 2.233.340,40 zł. Na realizację tego zadania ogłoszono już przetarg, na który wpłynęło trzynaście ofert. Obecnie trwa ich ocena.

Starosta poinformował o trwającej procedurze przetargowej na budowę hali sportowej wraz ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Wartość kosztorysowa tych robót przekracza 14,6 mln zł. 30 kwietnia złożony został wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o przyznanie na ten cel dotacji w wysokości 5 mln zł. Starosta podkreślił, że chciałby, aby placówka w Marcinkowicach mogła pełnić rolę centrum sportu i rekreacji w powiecie. Stąd pomysł uzupełnienia jej o korty tenisowe oraz zaplecze lekkoatletyczne.

Marek Kwiatkowski wspomniał też o przebudowie boiska sportowego wraz z budową oświetlenia zewnętrznego przy Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju. Koszt tych prac, które mają się zakończyć do 14 lipca, to blisko 285 tys. zł. W połowie kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim złożono wniosek o dotację w wysokości 200 tys. zł w ramach programu "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS".

Czytaj też Zbudowali nowy zjazd z A4 do Niepołomic. Dlaczego to dobra wiadomość dla Sącza?

- 22 czerwca otrzymaliśmy dobrą informację o przyznaniu przez Sejmik Województwa Małopolskiego dofinansowania do budowy dwóch naszych boisk sportowych w Piwnicznej-Zdroju i Grybowie – dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Na każde z nich przyznano dotację w wysokości 152 tysięcy złotych.

Starosta poinformował też o kolejnym remoncie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grybowie. Tym razem obejmował on montaż klimatyzacji we wszystkich pomieszczeniach placówki. Będzie ona też służyła do ich ogrzewania w zimie. Do grybowskiej poradni przychodzi tygodniowo około 40 dzieci. Inwestycje prowadzone w tej placówce kosztowały 100 tys. zł i prócz  klimatyzacji obejmowały wykonanie izolacji dźwiękochłonnej ścian i sufitu, remont pomieszczeń sanitarnych oraz ułożenie posadzki z płytek ceramicznych w korytarzu wewnętrznym.

Czytaj dalej na następnej stronie

Sesja absolutoryjna w powiecie nowosądeckim
Radni udzielili zarządowi absolutorium jednogłośnie


Dziękujemy za przesłanie błędu