Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/06/2018 - 14:20

Powstaje drugie krynickie rondo. Ruch odbywa się wahadłowo

Trwają prace przy budowie drugiego ronda usytuowanego przy Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Na ulicy Kraszewskiego, na odcinku Szkoła Podstawowa – Czarny Potok (250 metrów) oraz Czarny Potok – Szpital – wyłączony jest jeden pas ruchu. Ruch odbywa się tutaj wahadłowo.

Na utrudnienia drogowe napotkają kierowcy w Krynicy-Zdroju jadący od strony Muszyny do Nowego Sącza, w okolicy Szpitala Powiatowego im. J. Dietla. Trwają tutaj prace związane z budową drugiego ronda. Pierwsze rondo powstaje przy Kościele Zdrojowym, gdzie również warunki drogowe są utrudnione. Można spodziewać się korków!

Na ulicy Kraszewskiego, na odcinku Szkoła Podstawowa – Czarny Potok (250 metrów)  oraz Czarny Potok – Szpital Powiatowy– wyłączony jest jeden pas ruchu.  Ruch odbywa się wahadłowo.  

Należy zachować szczególną ostrożność przy poruszaniu się po drodze, zwracać uwagę na oznakowanie oraz stosować się do poleceń służb porządkowych i zarządzających ruchem.  Główne prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej 971, budową dwóch rond mają zostać zakończone w czerwcu 2018 roku.

Koszt całej  inwestycji tj. przebudowa DW 971 w Krynicy-Zdroju  - 18 mln złotych, w tym 15,3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,  a 2,7 mln zł – z budżetu Małopolski (przy współudziale finansowym gminy Krynica).

(MaK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI