Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
01/03/2017 - 11:45

Pozwolenie na budowę Parku Strzeleckiego już lada dzień. Podoba się Wam projekt? [ZDJĘCIA]

W pełni zadaszony amfiteatr na 4 tysiące miejsc siedzących, aż cztery kryte korty tenisowe, siłownie na świeżym powietrzu, przestronne place zabaw dla dzieci i lodowisko, które latem będzie zamieniać się w boisko, ścianka wspinaczkowa – pozwolenie na budowę będzie wydane lada dzień.

Rewitalizacja Sądeckiej Wenecji a tym samym m.in. wielki remont i przebudowa Parku Strzeleckiego jest jednym z kluczowych punktów Gminnego Programu Rewitalizacji Nowego Sącza na lata 2016-2022. Inwestycja znalazła się też w budżecie miasta na 2017 rok radni przeznaczyli na nią aż 4 miliony 198 tysięcy 776 złotych.

Park Strzelecki znalazł się w Gminnym Programie choć nie leży w granicach obszarów uznanych za najbardziej zdegradowane w Nowym Sączu. Dlaczego?

Zobacz też: Co będą mieli z tego sądeczanie? Radni uchwalili budżet na 2017 rok dla miasta

- Uporządkowanie terenu, modernizacja obiektu pozwoli na zrealizowanie szeregu działań społecznych i kulturalnych. Korzystać z obiektu będą mieszkańcy obszaru rewitalizacji oraz pozostałych osiedli, będą tam organizowane przede wszystkim imprezy otwarte i bezpłatne. Amfiteatr i teren wokół obiektu będzie wykorzystywany również przez inne podmioty, np. świetlice środowiskowe, organizacje pozarządowe, itp. – twierdzą autorzy projektu.

Po fiasku planów budowy Sądeckiej Wenecji, która przegrała z chronioną brzanką sądeczanie coraz głośniej i wyjątkowo zgodnie zaczęli mówić, że remontu Parku Strzeleckiego nie można znów odkładać na później. Czułe ucho władz miasta nastroje odebrało i …

Zobacz też:  Ubóstwo, bezrobocie, przemoc, pustostany: cztery najbardziej zdegradowane osiedla w Nowym Sączu

Już niebawem sądeczanie będą mieli do dyspozycji w pełni zadaszony amfiteatr na 4 tysiące miejsc siedzących, aż cztery kryte korty tenisowe, siłownie na świeżym powietrzu, przestronne place zabaw dla dzieci i lodowisko, które latem będzie zamieniać się w boisko, ściankę wspinaczkową itp.

Sądeczan, szczególnie tych zazwyczaj sceptycznych ucieszy na pewno, że miasto zadbało również o zabezpieczenie właściwej ilości miejsc parkingowych. Wyremontowana zostania ulica Jadwigi Wolskiej. W projekcie przewidziana jest wymiana nawierzchni i chodników, poszerzenie pasa drogowego i budowa 34 miejsc parkingowych. Modernizacji doczeka się również ul. Ogrodowa gdzie dodatkowo powstaną dwa przystanki z wiatami i w sumie, w rozbiciu na dwie lokalizacje 151 kolejnych miejsc dla aut. Ale na tym nie koniec, miasto planuje budowę następnych 92 w najbliższej okolicy.

Do szczęścia potrzebne jest jedynie pozwolenie na budowę. A to, jak deklaruje dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Mirosław Trzupek: - Powinno być gotowe lada dzień.

Wszystko zależy bowiem od zwrotek z instytucji współdecydujących. Od czasu wydania pozwolenia wykonawca ma trzy lata na rozpoczęcie na budowę a w razie ewentualnej sytuacji kryzysowej nie może jej przerwać na dłużej niż kolejne trzy lata. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w NS

Park Strzelecki po rewitalizacji


Dziękujemy za przesłanie błędu