Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
18/07/2019 - 12:30

Prace przy budowie kładek w Miliku i Andrzejówce idą pełną parą!

Na odcinku Muszyna-Mníšek nad Popradem (28,11 km), w miejscowościach: Legnava - Milik i Andrzejówka - Malý Lipník, powstaje nowa trasa rowerowa, z którą związana jest budowa dwóch kładek przez rzekę.

Trasa rowerowa VeloNatura (EuroVelo 11) przebiega na przemian po polskiej i słowackiej stronie granicy: Muszyna - Zapopradzie - granica państwa - Legnava (kładka) Milik - Andrzejówka (kładka) Malý Lipník - Sulín - Zavodie - Medzibrodie - Mníšek nad Popradom i łączy się z odcinkiem rowerowym EuroVelo 11, w kierunku Nowego Sącza.

Obecnie powstają kluczowe odcinki VeloNatura: kładki wraz z najazdem w Miliku-Legnava oraz między Andrzejówką, a Małym Lipinikiem, a także 2,5 km asfaltowania nawierzchnia przed Międzybrodziem.

W ramach prac w Sulínie (Słowacja), sąsiadującym z polskim Żegiestowem,  wybudowane zostanie nowe Centrum Informacji Turystycznej. W Andrzejówce i Miliku przy kładce znajduje się miejsce przeznaczone do odpoczynku.

Projekt VeloNatura obejmuje stworzenie kompleksowego produktu turystycznego na trasie Prešov - Malý Lipník - Muszyna - Mníšek nad Popradem.

Zakończenie prac inwestycyjnych zaplanowano na wakacje 2020 roku.

(MK) fot. aut. , mapa InternetDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI