Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
25/03/2020 - 10:35

Profil zaufany: teraz możesz go założyć i potwierdzić przez swój bank

W ślad za ograniczeniami w pracach najróżniejszych instytucji i urzędów związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym koronawirusem przez dłuższy czas wielu spraw nie będzie można załatwić osobiście, a jedynie drogą internetową. Dlatego wprowadzono możliwość założenia i potwierdzenia niezbędnego w wielu przypadkach profilu zaufanego również drogą elektroniczną za pośrednictwem banku. Jak skorzystać z tej możliwości?

Profil zaufany: teraz możesz go założyć i potwierdzić przez swój bank

By bez przeszkód korzystać z profilu zaufanego już nie trzeba go potwierdzać osobiście w urzędzie miasta czy gminy. Wystarczy mieć konto w banku, bo podane tu dane już zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta, dlatego nie ma potrzeby potwierdzać ich osobiście we wskazanych wcześniej placówkach.

Profil zaufany wykorzystuje do identyfikacji tylko podstawowe informacje: imię (imiona), nazwisko oraz numer PESEL. Za pomocą konta bankowego można założyć profil zaufany od ręki, bez wychodzenia z domu. Profil zaufany można także potwierdzić za pomocą konta w systemie Envelo Poczty Polskiej.

Zobacz też: Profil zaufany. Jak go założyć i do czego jest potrzebny

Jak założyć profil zaufany?
Po pierwsze musimy sprawdzić czy nasz bank ma możliwość założenia profilu zaufanego. W tym celu musimy wejść na stronę banku lub zadzwonić na infolinię albo wejść na stronę profilu zaufanego.
Kolejne kroki:
- zaloguj się na swoje konto bankowe
- wyszukaj formularz zakładania profilu zaufanego
-czytaj uważnie informacje przekazywane podczas procesu rejestracji
- za każdym razem, gdy chcesz zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania przez system tego banku.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

100 firm Sądecczyzny 2021 - katalog