Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
25/08/2018 - 11:20

Przetakówka: nie rozbiorą muru przeciwpowodziowego dla rowerzystów

Zawrzało na Rybackiej na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu, bo wśród miejscowych rozeszła się informacja, że nowa kładka dla rowerzystów ma być wybudowana kosztem muru przeciwpowodziowego, który ledwo co podremonotowano. Spokojnie – tak źle nie jest.

Kładka, o której mowa ma wpiąć się w budowaną sieć Eurovelo od Wisły na Podhale i na Słowację. W tym sensie to inwestycja strategiczna nie tylko dla rozwoju turystyki w regionie, ale tez w całym województwie. To dlaczego część mieszkańców protestuje? Nie dla egoizmu czy pieniactwa. W 2015 roku okazało się, że ów mur się po prostu wali. Pisaliśmy o tym w publikacjach: 

Nowy Sącz: Mur oporowy przy Rybackiej runie, bo nie ma właściciela. Kamienica zaleje Przetakówkę? 

Po wielu interwencjach naprawiają mur oporowy na Rybackiej!\

Miesiące zajęło załatwianie jego remontu. Ostatecznie, po kilku interpelacjach i szczegółowych wizjach lokalnych na naprawę muru pieniądze dał wojewoda małopolskiego a dalej MZMiUW.

Ledwo remont się zakończył pobliscy mieszkańcy dowiedzieli się, że na jego kanwie ma powstać kładka dla rowerzystów. Chyba nikogo nie zdziwi, że entuzjazmu wśród miejscowych ta informacja nie wzbudziła. Ale dziś mamy dla nich dobre wieści.

- W tej sprawie skontaktowałem się z projektantką panią Marią Rapacz, która udzieliła mi konkretnych informacji. Pani Rapacz potwierdziła, że segment osiemnasty będzie demontowany, jednak w tym miejscu konstrukcję przeciwpowodziową będzie pełnił przyczółek mostu, który scali segmenty siedemnasty i dziewiętnasty – uspokaja miejscowych radny Grzegorz Fecko.

-  Cała przeprawa ostatecznie nie będzie ingerowała w koryto i wspierała się będzie jedynie na solidnych przyczółkach po obu stronach - opowiada dalej radny.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI