Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
30/01/2024 - 16:20

Przyjadą do nas na narty: najpierw Ślązacy, potem Poznań. Ferie zimowe 2024

Trwają zimowe ferie. Jednym z celów wyjazdów uczniów i całych rodzin jest zimą Sądecczyzna. Różne terminy ferii dla poszczególnych województw sprawiają, że mieszkańcy m.in. województwa śląskiego i wielkopolskiego jeszcze nie mogli cieszyć się dwutygodniową przerwą w nauce. Gdzie zaplanowano zimowe ferie w lutym 2024 roku?

Wyjazd w góry na narty to dla wielu punkt obowiązkowy w czasie ferii. Na stokach Sądecczyzny: w Kamiannej, Wierchomli i w Jaworzynie Krynickiej na gości z różnych regionów Polski oczekuje cała branża turystyczna. W lutym 2024 r. hotelarze,restauratorzy i właściciele wyciągów narciarskich mogą spodziewać się jeszcze osób z takich województwach jak Śląsk i Wielkopolska. Wyjechali już stąd natomiast m.in. warszawiacy i mieszkańcy Pomorza.

Różne terminy ferii dla poszczególnych województw to również ochrona interesów właścicieli kurortów zimowych.

Sezon feryjny zaczął się w tym roku 15 stycznia, a kończy dopiero 25 lutego. Przez ten czas hotelarze mogą przyjąć mnóstwo turystów i więcej zarobić. Gdyby termin ferii był identyczny w całym kraju, ograniczyłoby to najbardziej zyskowny okres do dwóch tygodni, a baza noclegowa nie byłaby w stanie i tak przyjąć wszystkich chętnych.

Terminy ferii zimowych 2024

  • 15 stycznia – 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 12 lutego – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.(BS, fot:archiwum: Gmina Gródek nad Dunajcem)


Dziękujemy za przesłanie błędu