Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
08/10/2020 - 19:10

Radni jednomyślni w sprawie tymczasowej przeprawy na ul. Kamiennej

Montaż tymczasowej konstrukcji mostu zastępczego przez rzekę Kamienica, w ciągu ulicy Kamiennej w Nowym Sączu ma rozpocząć się w najbliższy poniedziałek (12 października). Rada Miasta Nowego Sącza podczas dzisiejszej sesji przyjęła uchwałę gwarantującą, że miasto należycie wywiąże się z umowy, jaka została kilka dni temu zawarta z wojskiem. To ono użyczy miastu składanej przeprawy.

Radni podczas dzisiejszej sesji przyjęli uchwałę w iście ekspresowym tempie. Wyrazili zgodę na zapłacenie kary umownej wojsku w kwocie ponad 1,4 mln złotych na wypadek, gdyby doszło z jakiś przyczyn do uszkodzenia użyczonej przeprawy.

Przyjęcie wspomnianej uchwały było jedynym punktem w porządku obrad on-line. Nie było żadnych wystąpień klubowych. Żaden z radnych nie chciał też zabierać głosu w tej sprawie.

Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Kilku radnych oddało głos telefonicznie m.in.: Tadeusz Gajdosz, Józef Hojnor i Grzegorz Fecko.

Za przyjęciem uchwały głosowało 23 radnych. Nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciw.

Przyjęta uchwała dla wojska jest zabezpieczeniem finansowym. Dopiero teraz, po jej przyjęciu, przeprawa może zostać dostarczona do Nowego Sącza.

Konstrukcja ma być użyczona do 30 czerwca 2022 roku, a po tym czasie zwrócona. W umowie jest jasno określone, że eksploatacja wspomnianej przeprawy ma zakończyć się 31 grudnia 2021 roku.

Miasto przygotowało podpory i przyczółki potrzebne do montażu przeprawy. 

- Most tymczasowy powinien być gotowy do końca października - termin nie jest zagrożony – zapewnia prezydent Ludomir Handzel. 

Po wybudowaniu nowego mostu na ul. Kamiennej, składa konstrukcja zostanie zwrócona Agencji Rezerw Materiałowych w Warszawie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Jm.Dziękujemy za przesłanie błędu