Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
21/06/2017 - 07:15

Radny chce dla kibiców Sandecji darmowych przejazdów w MPK. Ale jak?

Przy ulicy Kilińskiego, na terenie, gdzie obecnie działa komis samochodowy ma powstać 185 miejsc parkingowych dla kibiców Sandecji. W ślad za poleceniem prezydenta Ryszarda Nowaka, Miejski Zarząd Dróg już przygotował koncepcję. Ale nawet tyle miejsc nie rozwiązuje problemu. Dlatego radny Michał Kądziołka zapowiada interpelację w sprawie umożliwienia darmowych dojazdów na mecz autobusami MPK. Oczywiście za okazaniem biletu na rozgrywkę.

Zobacz też: 185 miejsc parkingowych dla kibiców Sandecji! [FILM]

– Ja bardzo się cieszę, że już się mówi o 185 miejscach, bo na razie tych miejsc nie mamy wcale. I cieszę się, że tak szybko przeszliśmy od rozmów do konkretnego projektu. Ale rzeczywiście. Gdy na stadionie pojawią się kluby kalibru Lech Poznań czy Legia Warszawa, to zainteresowanych obejrzeniem meczu będzie zdecydowanie więcej niż obecnie. Takie mecze ściągną kibiców z innych miast  – komentuje radny i już zapowiada, że na kolejnej sesji złoży interpelację z bardzo ciekawym i stosowanym już w wielu miastach projektem, który nie dość, że zmniejszy deficyt miejsc parkingowych to jeszcze zdecydowanie usprawni komunikację w obrębie stadionu w czasie meczy.

Zobacz też:  Dla Sandecji z Ekstraklasy w pół roku stadion a dla kibiców parking! 

- Chodzi o to, by kibicom z Nowego Sącza czy powiatu, którzy kupią bilet na mecz wcześniej umożliwić darmowy przejazd na mecz, oczywiście za okazaniem biletu, autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – mówi Kądziołka.

Czy propozycja zyska aprobatę? Czas pokaże, teraz trzeba trzymać kciuki, by w ślad za projektem parkingu przy Kilińskiego pojawił się kolejny z parkingiem przy wspomnianym przez biuro prasowe Bulwarze Narwiku.

Najbliższa sesja Rady Miasta Nowego Sącza już 27 czerwca. 

Ewa Stachura [email protected] Fot.: Miejski Zarząd Dróg / Krzysztof Stachura Dziękujemy za przesłanie błędu