Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
02/08/2014 - 08:00

Remont mostu w Ujanowicach na początku września

29 lipca sekretarz stanu Stanisław Huskowski z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przesłał na ręce starosty limanowskiego Jana Puchały informację o przyznaniu dotacji w wysokości 1 mln 450 tysięcy złotych na remont mostu w Ujanowicach. Inwestycja będzie realizowana z funduszy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Prawie półtora miliona złotych rząd przeznaczył na remont podmytego i uszkodzonego mostu w ciągu drogi powiatowej Łososina Dolna – Ujanowice - Młynne w miejscowości Ujanowice wraz z odtworzeniem umocnień brzegowych.

- Przyznanie promesy jest następstwem naszych dotychczasowych starań, aby jak najszybciej przywrócić ruch na tak ważnym ciągu komunikacyjnym pomiędzy Limanową a Nowym Sączem. Zdajemy sobie sprawę, iż zaistniała sytuacja, stanowi znaczne utrudnienie dla funkcjonowania lokalnej przedsiębiorczości - informuje starosta Jan Puchała.

Dlatego teraz uzyskując dofinansowanie z budżetu Państwa do wysokości 80 proc. wartości zadania, a także zabezpieczając pozostałe znaczne środki własne z budżetu powiatu, przystępujemy do udzielenia zamówienia publicznego na jego realizację. Pozwoli to na wyłonienie wykonawcy i mam nadzieję z początkiem września br. rozpoczęcie remontu i zabezpieczenie tego obiektu mostowego – dodaje starosta.

(jg) Źródło: SP w Limanowej, fot.: PZD w Limanowej

 


Dziękujemy za przesłanie błędu