Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
01/08/2019 - 05:00

Remontowa ofensywa w sądeckim szpitalu. Nie ma już wjazdu przez główną bramę

Na teren Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, wjechały koparka i ciężkie samochody. Dojście do oddziału psychiatrycznego i budynków administracji szpitala zostało błyskawicznie zrównane z ziemią. Co się tam dzieje?

Prace budowlane, które właśnie się rozpoczęły są kolejnym etapem działań wpisujących się w projekt pn.: „Rozwój Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu poprzez poprawę standardu i jakości usług medycznych”.

Przez najbliższe tygodnie nie będzie wjazdu na teren szpitala przez bramę główną przy ul. Młyńskiej. Dlaczego?

Otóż rozpoczęła się tam modernizacja dróg wewnętrznych z wydzieleniem miejsc parkingowych oraz miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Szpitalne drogi wewnętrzne już dawno prosiły się o kapitalny remont.

- Został on podzielony na trzy etapy – mówi Elżbieta Jasińska z sądeckiego szpitala. – Pierwszy, który właśnie się zaczął obejmuje modernizację dróg wewnętrznych - od bramy głównej do oddziału psychiatrycznego i budynków administracji oraz wewnętrzny dziedziniec przy budynkach głównych szpitala.

Zostanie wymieniona nawierzchnia, ułożone będą nowe chodniki. Powstaną też nowe miejsca parkingowe.

W związku z prowadzonymi pracami zamknięta jest główna brama wjazdowa do szpitala przy ul. Młyńskiej. Na teren szpitala można wjechać przez otwartą bramę od strony ul. Kopernika (hipermarketu Kaufland).

Drugi etap modernizacji będzie realizowany do 15 października 2020 roku. Wtedy wykonane zostaną drogi wewnętrzne przy nowym skrzydle Centrum Onkologii i nowym pawilonie ginekologiczno-położniczym. Podczas tych prac wydzielone będą też miejsca parkingowe.

Trzeci etap obejmował będzie modernizację dróg wewnętrznych pod obecnie funkcjonującym pawilonem ginekologiczno-położniczym.

Inwestycję realizuje firma z Kamionki w gminie Kamienica (powiat limanowski). Koszt zadania to 1,9 mln złotych. W tej kwocie mieszczą się m.in. pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, środki własne oraz unijne.

[email protected], fot. IM.

Remont dróg wewnętrznych w sądeckim szpitalu
Na teren Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, wjechały koparka i ciężkie samochody. Dojście do oddziału psychiatrycznego i budynków administracji szpitala zostało błyskawicznie zrównane z ziemią. Co się tam dzieje?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)