Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/01/2020 - 08:50

Rosną ceny, jest inflacja. Będzie podwyżka 500 plus?

Czy 500 plus zamieni się w 600 plus, bo ceny idą w górę i świadczenie traci na wartości. Takiego optymistycznego scenariusza nie wyklucza szef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Czy 500 plus zamieni się w 600 plus, bo ceny idą w górę i świadczenie traci na wartości.  Takiego optymistycznego scenariusza nie wyklucza szef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.  

Czytaj też Czy od pieniędzy przybywa u nas dzieci? Policzyli ile wydali na 500 plus

Spekulacje na temat podwyżki pojawiły się po rozmowie  dziennika „Super Express” ze Stanisławem Szwedem,  szefem resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym – powiedział Szwed, pytany przez dziennik o wprowadzenie 600 plus.

O wzroście świadczenia mówi się już  od jakiegoś czasu.  Wszystko przez ceny towarów i usług, które w poszybowały w górę. Do tego dochodzi inflacja.   Jak wynika z danych GUS, w ujęciu rocznym osiągnęła poziom 3,4 procent. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za waloryzacją, są z jednej strony, rosnące zarobki, z a drugiej wydatki.  500 plus traci zatem na wartości.

Czytaj też Bieda wygląda z zarobków na Sądecczyźnie? Jesteśmy w Polsce na szarym końcu

Przypomnijmy, że  od lipca ubiegłego roku  rządowym programem 500 plus zostały objęte wszystkie dzieci, do ukończenia 18 roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Według szacunków  resortu rodziny, pracy i polityki społecznej ze świadczenia   korzysta 6,8 miliona osób.

Jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu