Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
15/09/2012 - 07:04

Rozbudowa restauracji. Będą dwa hotele „Panorama” w Nowym Sączu?

Z oddali widać ogromnego żurawia, który stoi nieopodal ul. Romanowskiego, gdzie od lat mieści się „Panorama”. Dotychczasowe przejście alejką spod restauracji do ruin zamku zostało zablokowane. Ruszyły już pierwsze prace budowlane.
 Wydane zostało pozwolenie na rozbudowę i nadbudowę restauracji „Panorama” – mówi Mirosław Trzupek, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza. – Z planów wynika, że w nadbudowanej części powstaną miejsca hotelowe – dodaje.
Restauracja „Panorama” powstała w 1966 roku i jest jednym z najstarszych lokali tego typu w Nowym Sączu. Swoją nazwę zawdzięcza rozległej panoramie rzeki Dunajec, którą przez lata można było podziwiać z ogromnego, otwartego tarasu, który kilka lat temu został zabudowany. Obecny właściciel, Marian Oleksy, który z „Panoramą" związany jest od 27 lat, nie chciał zdradzić co zmieni się w obiekcie. Zapewnił nas, że gdy prace zostaną zakończone, otrzymamy zaproszenie na otwarcie rozbudowanej „Panoramy”. Prace przy nadbudowie obiektu mają przebiegać tak, by nie zakłócały działalności restauracji.
– Jeśli właściciel obiektu pozostawi nazwę „Panorama” dla restauracji i części hotelowej, to będziemy mieć dwa hotele o takiej nazwie – zaznacza Trzupek.
Tuż przy restauracji „Panorama” mieści się bowiem dwugwiazdkowy hotel o tej samej nazwie, który należy do spółki „Anda” Andrzeja Danka. W budynku oprócz 30 pokoi hotelowych z widokiem na rzekę Dunajec i Wysokie Tatry znajduje się restauracja „Impresja”.

(ALF)
Fot. (ALF)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)