Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
28/09/2017 - 20:35

Rozkopana gmina na jesień. Remontowa ofensywa w Starym Sączu

Starym Sączem zawładnęła już fala remontów drogowych. Nie tylko miasto, ale cala gmina pokryta została siatką różnych inwestycji infrastrukturalnych. Zapowiada się więc, że jesień będzie dla mieszkańców regionu okresem objazdów i wielu utrudnień komunikacyjnych.

Stary Sącz zawładnięty jest przez remonty dróg. Ruszył między innymi zapowiadany remont ulic 11 Listopada, Dąbrowskiego i Morawskiego. Centrum miasta pozostanie więc na pewien czas zawładnięte przez ekipy budowlane.

Zobacz też: 4 miliony złotych dla krzepkich ciał w gminie Stary Sącz

- Koszt remontu tych trzech ulic to 1,8 mln zł, a aż 1 mln udało się pozyskać na ten cel z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Trwa remont 1,5 km odcinka drogi gminnej Myślec – Zagórze Myśleckie. Na to zadanie z kolei Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przeznaczył 490 tys. zł. Z tej samej sumą 100 tys. puli dofinansowano remont drogi „Na Sapieniec” w Barciach, który dobiega końca - dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta.

Inwestycje nie obejmują wyłącznie terenu miasta, cała gmina pokryta jest placem budowy.

Zobacz też: Stary Sącz podnosi podatki, bo szuka środków na remonty dróg!

- Skończyła się gruntowna przebudowa drogi w Barcicach „Nowa Dzielnica”. Modernizacja wraz z rozbudową kanalizacji i przebudową wodociągu kosztowała niemal 0,5 mln zł. Tutaj również samorząd zabiegał o dofinansowanie. Budżet gminy udało się odciążyć kwotą 200 tys. zł pochodzącą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z puli Budżetu Obywatelskiego wykonano chodnik na ul. Brzozowej na os. Lipie w Starym Sączu, a z nowej drogi mogę cieszyć się mieszkańcy osiedla "Na Pustki" w Moszczenicy Niżnej - doprecyzowali nam urzędnicy Miasta i Gminy Stary Sącz.

Michał Śmierciak (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu