Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
01/08/2012 - 06:00

Ruch wahadłowy w Obłazach Ryterskich. Stabilizują osuwisko

Dzisiaj o godz. 12 na drodze krajowej nr 87 w Obłazach Ryterskich (gmina Rytro) wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Remontowany będzie uszkodzony przez osuwisko pas drogowy. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.
 - Prace potrwają do trzech miesięcy. Przez pewien czas na odcinku drogi wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną – informuje Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. – W przetargu wyłoniliśmy wykonawcę, którym jest Zakład Specjalistycznych Robót Wiertniczych Jacka Bosaka z Gdyni – dodaje.
Na 80-metrowym odcinku drogi krajowej wykonana zostanie konstrukcja oporowa, którą stanowić będzie ruszt palowy złożony ze 140 20-metrowych pali. Zwieńczy go żelbetowa płyta oraz mikropale, które dodatkowo mają zakotwić płytę zwieńczającą konstrukcję. Wykonawcy przygotują drenaż wgłębny, który odcinać będzie wody gruntowe powyżej konstrukcji oporowej. Wyremontują również przepust drogowy i odtworzoną konstrukcję jezdni na odcinku ponad konstrukcją oporową. Koszt prac to 2 mln 920 tys. 971 zł.
- W ubiegłym roku została wykonana dokumentacja tego osuwiska, które jest aktywne o kilku lat. Prace przy jego stabilizacji to dobra wiadomość dla mieszkańców gminy – uważa Władysław Wnętrzak, wójt gminy Rytro. – Termin wakacyjny jest trochę niefortunny, ale myślę, że kierowcy wykażą się odrobiną zrozumienia, bo te prace są konieczne do wykonania – dodaje.
Wójt podkreśla, że gmina w dalszym ciągu stara się na pozyskanie od województwa małopolskiego funduszy na odbudowę uszkodzonej po powodzi w 2010 r. drogi powiatowej wiodącej przez Suchą Strugę do Głębokiego. Szacowany koszt tej inwestycji to około 5 mln zł.

(ALF)


Dziękujemy za przesłanie błędu