Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 maja. Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty
25/02/2020 - 11:30

Rusza największa inwestycja w Mostkach. Będzie kanalizacja i wodociąg

Gmina Stary Sącz rozstrzygnęła już przetarg na budowę kanalizacji i rozbudowę sieci wodociągowej w Mostkach. Oferty na realizację tego przedsięwzięcia złożyły aż cztery firmy, ale za najkorzystniejszą uznano tą przygotowaną przez firmę Machnik z Krynicy-Zdroju.

Rusza największa inwestycja w Mostkach. Będzie kanalizacja i wodociąg

Gmina Stary Sącz na skanalizowanie kolejnego już sołectwa miała zabezpieczoną w budżecie kwotę 23 mln 679 zł. Najdroższa oferta Instalbudu z Rzeszowa opiewała na kwotę aż 33 mln zł. Najkorzystniejszą o wartości ok. 19 mln 267 tys. złożyła firma Machnik i to właśnie ona będzie budować sieć w sołectwie Mostki.

Zobacz też: Kanalizacja w Moszczenicy: dowiedz się kiedy wjadą z robotami na Twoją posesję

Prace mają ruszyć już w marcu a termin ich zamknięcia wyznaczono na 31 października 2020 roku i jak informuje burmistrz Jacek Lelek w ramach inwestycji powstanie aż 9,3 kilometra sieci kanalizacyjnej i 6 km wodociągu z czego skorzysta aż 660 mieszkańców.

Kolejna ważna informacja jest taka, że w Mostkach – podobnie jak w Moszczenicy – już niebawem uruchomiony zostanie również terenowy punkt informacyjny, w którym mieszkańcy będą mogli się zapoznać z harmonogramem poszczególnych etapów przedsięwzięcia i ustalić datę wejścia wykonawcy na ich teren. Szczegóły podamy w osobnej publikacji. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020