Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
27/12/2019 - 05:50

Rusza ofensywa wodno kanalizacyjna w Chełmcu

W gminie Chełmiec rusza prawdziwa ofensywa wodno kanalizacyjna. Już w grudniu tego roku rozstrzygnięto przetargi na kilka długo wyczekiwanych inwestycji.

Rusza ofensywa wodno kanalizacyjna w Chełmcu

W ślad za stosownymi zapisami w budżecie Chełmca na 2020 rok gmina chce wydać prawie 2 mln zł na modernizację sieci wodociągowej a w sumie na całą gospodarkę wodno – ściekową zarezerwowano w przyszłym roku 15,8 mln zł. Jednak część przetargów w tym zakresie rozstrzygnięto już grudniu.

Do końca czerwca przyszłego roku powinna być gotowa kanalizacja na ul. Bocznej, Gajowej w Chełmcu. Gmina miała zarezerwowała na ten cel prawie 657 tysięcy. Już po otwarciu ofert okazało się, że wszystkie oferty – a było ich aż sześć – są znacznie korzystniejsze. Najdroższa opiewała na kwotę ok. 576 tys. zł, najtańsza – złożona przez firmę PHU Kołdras z Tęgoborzy na 376 tys. zł. I właśnie tę ofertę wybrała gmina.

Zobacz też: Budżet na 2020: 2 miliony złotych Chełmiec wyda na modernizację wodociągów

Rozstrzygnięto już też przetarg na dalszą rozbudowę sieci wodociągowej w Biczycach Górnych. Wykonaniem prac zainteresowanych było aż 8 firm. I w tym wypadku wybrano ofertę PHU Kołdras z Tęgoborzy opiewającą na 18 tys. 400 zł. Zgodnie z umową prace mają zostać zrealizowane do 30 czerwca 2020 roku a gmina miała na ten cel zabezpieczone ponad 28 tys. zł.

W tym samym czasie powinna zostać zrealizowana kolejna kluczowa dla Biczyc Górnych inwestycja a mianowicie rozbudowa sieci kanalizacyjnej. I w tym wypadku zainteresowanie wykonawców było bardzo duże. W sumie w przetargu wzięło udział aż 8 firm z propozycjami o wartości od 259 tys. 500 zł do 177 tys. 800 zł. Gmina z kolei szacowała przedsięwzięcie na prawie 253 tys. zł. Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano ofertę najtańszą wspomnianej już firmy z Tęgoborzy.

Kolejny przetarg dotyczy rozbudowy sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Świniarsko i Wielopole. Oferty można składać do 9 stycznia 2020 roku a termin wykonania prac wyznaczono na koniec sierpnia przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu