Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
27/09/2022 - 11:45

Ryszard Florek z kolejnym wyróżnieniem. Takiej nagrody sądecki biznesmen jeszcze nie dostał

Na swoim koncie ma już nagrodę Przedsiębiorcy Roku przyznawaną przez Prezydenta RP, może także pochwalić się prestiżową Nagrodą Kisiela i tytułem Człowieka Roku tygodnika „Wprost”. Teraz do kolekcji przybyło mu kolejne wyróżnienie. Prezes i współwłaściciel Fakro Ryszard Florek został ambasadorem Młodego Pokolenia RP. Dlaczego sądeckiemu biznesmenowi przypadł w udziale ten właśnie tytuł?

Za co ten tytuł dla sądeckiego przedsiębiorcy

Ryszard Florek został wyróżniony za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz młodzieży. Okazją do przyznania tytułu była ogólnopolska konferencja młodzieżowych rad i środowisk młodzieżowych w  kancelarii premiera.

Jej celem jest integracja tego środowiska, wymiana doświadczeń oraz dyskusja na temat sposobów zwiększenia zaangażowania młodych ludzi w życie publiczne. To także próba odpowiedzi na pytanie jak młodzież powinna efektywnie współpracować
z jednostkami samorządu terytorialnego oraz jak stawiać czoła aktualnym wyzwaniom.

czytaj też Co z fabrykami Fakro na Ukrainie. Czy da się robić biznes podczas wojny [WIDEO] 

Letnia Szkoła Liderów i nie tylko

Konferencji towarzyszyła gala przyznania nagród tym przedsiębiorcom i firmom, które są uznawane za mecenasa młodego pokolenia. W tym gronie znalazł się prezes Fakro. Sądecka firma znana jest między innymi z  organizacji Letniej Szkoły Liderów, wspierania szkół branżowych i współpracy z Politechniką Krakowską.  Te wszystkie przedsięwzięcia są inspirowane przez Ryszarda Florka. 

- Dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, że moja zawodowa droga może być inspiracją dla młodego pokolenia. Na studiach byłem bardzo aktywny. To tam nauczyłem się przedsiębiorczości. Zachęcam młodzież do podejmowania inicjatywy, która rozwija, daje doświadczenie i kształtuje nasz charakter –mówił odbierając wyróżnienie  Ryszard Florek.

Wyróżnienie otrzymała także spółka KGHM Polska Miedź, uznana za najprzyjaźniejszą firmę wspierającą swoimi działaniami ludzi młodych.

Nagrody wręczali wicepremier prof. Piotr Gliński oraz pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek. W  konferencji  udział wzięło kilkuset  młodych  ludzi z całej Polski.

czytaj też Nie tylko urlop na złamane serce. Nie uwierzycie, jakimi benefitami kusi się teraz pracowników  

To kolejna nagroda, jaką  w tym roku otrzymał Ryszard Florek 

W styczniu sądecki przedsiębiorca został uhonorowany Tytułem Człowiek Roku tygodnika „Wprost.”Na podium stanął obok  Roberta Lewandowskiego. Obydwaj zostali uznani za najlepsze wizytówki Polski znane na całym świecie. Podobnie jak słynny piłkarz, Ryszard Florek także zbudował znakomity polski brand.

czytaj też Zygmunta Berdychowskiego bilans zysków i strat. Forum Ekonomiczne nie w Krynicy, tylko w Karpaczu

W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3 tys. osób, wchodzi jedenaście spółek produkcyjnych oraz siedemnaście dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe Fakro trafiają do blisko  pięćdziesięciu krajów świata. ([email protected]) fot FakroDziękujemy za przesłanie błędu