Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
06/04/2020 - 09:40

Rytro: koronawirus nie zablokuje rozbudowy kanalizacji

Mamy doskonale wieści dla mieszkańców Rytra – mimo epidemii koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń gminie udało się przeprowadzić i rozstrzygnąć przetarg na rozbudowę sieci kanalizacyjnej na Połomi Wyżnej.

Zacznijmy od tego, że gmina Rytro jest już skanalizowana niemal w stu procentach – białe plamy na mapie infrastrukturalno sanitarnej można policzyć na palcach jednej ręki a wspomniana rozbudowa sieci na Połomi Wyżnej niemal finalizuje cały proces. Przetarg na realizacje tego przedsięwzięcia ogłoszono jeszcze przed ogłoszeniem epidemii koronawirusa w Polsce i wynikającymi z tego perturbacjami w funkcjonowania przedsiębiorstw.

Zobacz też: Rytro: podwyżka czy koronawirus? Coś wykurzyło radnych z sesji

Teraz okazało się, że nawet w tak kryzysowej sytuacji branża budowlana nadal działa. Mało tego firmy z tej branży baczniej niż zwykle przyglądają się i startują w przetargach na inwestycje realizowane przez samorządy. Być może, dlatego, że te nadal mają w miarę stabilną sytuację finansową a przez to postrzegane są, jako wiarygodny i bezpieczny a przede wszystkim wypłacalny kontrahent. Dlatego władz gminy Rytro wcale nie zaskoczyło, że w przetargu na rozbudowę sieci kanalizacyjnej na Połomi wzięło udział aż 7 firm. Wszystkie firmy są z naszego powiatu.

Najdroższa oferta opiewała na niemal 109 tysięcy złotych, najtańsza na ok. 75 tys. zł i została złożona przez spółkę Trans Wiertel z Tęgoborza w gminie Łososina Dolna. I to właśnie z tą firmą Rytro, które zarezerwowało na ten cel w budżecie na 2020 rok 120 tys. zł podpisze umowę już w najbliższym czasie. Prace powinny ruszyć już w maju a zakończyć się w wakacje. Dzięki inwestycji do sieci zyska dostęp 10 gospodarstw domowych.

Jednocześnie gmina już przymierza się przygotowania projektu budowy sieci kanalizacyjnej dla dwóch kolejnych przysiółków – na osiedlu Wilkówka i koło wiatraka.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu