Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
20/12/2018 - 15:40

Rytro: podwyżki za śmieci nieuniknione, ale gmina ma plan awaryjny

Rytro to kolejny samorząd, który musi się zmierzyć z ustaleniem cen za wywóz śmieci. Tym bardziej, że nieubłaganie wygasa kontrakt z dotychczasowym kontrahentem obsługującym gminę. Wójt Jan Kotarba ma dla mieszkańców dwie wiadomości: złą i dobrą. Co to oznacza dla mieszkańców?

Obecnie stawka za wywóz śmieci niesegregowanych wynosi 20 złotych. Za wywóz śmieci segregowanych mieszkańcy płacą 10 zł od osoby.

Choć decyzję o tym, jak będą wyglądały stawki za wywóz śmieci w 2019 roku radni podejmą dopiero 28 grudnia, to już wiadomo, że podwyżki będą. – Podwyżki są nieuniknione, ale jaka będzie ich wysokość – o tym zadecydują radni – komentuje powściągliwie wójt Jan Kotarba.

Dodaje, że gmina przeprowadziła dwa przetargi na odbiór odpadów komunalnych, w drugim udało się doprowadzić do złożenia tańszych ofert, ale i tak były one wyższe od tych, spośród których wybrano obecnego wykonawcę usługi.

Zobacz też: Podegrodzie: drakońskie podwyżki za wywóz śmieci! Scheda po byłej wójcinie?

Natomiast mając świadomość, że podniesienie opłat śmieciowych jest nieuniknione radni podjęli na grudniowej sesji decyzję o utrzymaniu dotychczasowych stawek podatku od nieruchomości.

I choć przepisy są nieubłagane – śmieci muszą zapłacić się same – to Rytro podobnie jak Podegrodzie już szykuje plan awaryjny.

- Dodatkowo będziemy się w jakiś sposób podzielić opłatami z mieszkańcami – zapowiada Kotarba, który na dziś nie chce jednak zdradzać szczegółów owego planu awaryjnego.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu