Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/07/2019 - 09:45

Rytro: to się nazywa rekreacja! Takiego miejsca jeszcze w tej gminie nie było!

Czegoś takiego jeszcze w Rytrze nie było. Właśnie powstaje miejsce, gdzie wypocząć aktywnie będą mogli wszyscy mieszkańcy i przyjezdni niezależnie od wieku.

Na osiedlu „Za szkołą” w Rytrze z dnia na dzień zmienia się niemal wszystko. Stary, nieprzystający do potrzeb i wymogów bezpieczeństwa plac zabaw jest całkowicie przebudowywany.

- W ramach projektu zostanie wymienione całe wyposażenie placu na nowoczesne co można zobaczyć na załączonych fotografiach. Obok części przeznaczonej do zabaw znajdzie się boisko sportowe z bramkami wyposażone w wysokie piłko-chwyty – komentuje z satysfakcją wójt Jan Kotarba.

Zobacz też: Rytro budzi się z turystycznego letargu. EuroVelo uratowane [WIDEO]

Co bardzo ważne dla bezpieczeństwa użytkowników, szczególnie tych najmniejszych - cały teren został ogrodzony ogrodzeniem z siatki panelowej co uniemożliwi dzieciom wybiegnięcie na jezdnię i jednocześnie ułatwi rodzicom opiekę nad pociechami. Wokół placu zamontowano już wygodne ławki, na których będzie można odpocząć podczas pilnowania dziecka. Prace wykonuje firma "Apis”. Przebiegają wyjątkowo sprawnie i szybko a tym samym wszystko wskazuje na to, że zostaną zakończone przed wyznaczonym terminem. Koszt przedsięwzięcia to ponad 200 tysięcy złotych, które gmina wyłożyła Lokalna Grupa Lokalnego Działania Perły Beskidu Sądeckiego. 

ES [email protected] Fot.: UG w Rytrze

Rytro: takiego placu zabaw można pozazdrościć!
Fot.: UG w Rytrze


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI