Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
01/11/2017 - 19:50

Rzecz o parkingach: radny o niebie, prezydent o chlebie, czyli jak się odpowiada na interpelacje

W ślad za deklaracją złożoną w naszej publikacji radny Tomasz Basta zwrócił się do miasta z prośbą o wytypowanie w Nowym Sączu miejsc, które nadawałby się na budowę parkingów. Radny zapytał również o możliwość wybudowania ich w ramach partnerstwa publiczno prywatnego. Tyle, że odpowiedź wiceprezydenta nijak się ma do zasadniczej części pytania.

Te pytania to konsekwencja dyskusji, do której wywołał radnych nasz Czytelnik, który uważa, że skoro miasta nie stać na samodzielne wybudowanie kolejnych, odpowiednio pojemnych parkingów, to może warto pokusić się o alternatywne rozwiązania – miasto mogłoby nieodpłatnie dać grunt a prywatny inwestor wybudować parking. Czytelnik stał na stanowisku, że skoro komuś opłacało się tak wybudować nową siedzibę sądu, to tym bardziej opłacać się będzie budowa parkingu.

Tym bardziej, że możliwości jest bardzo dużo – parking podziemny, parking wielopoziomowy, technologia daje nieograniczone możliwości. Propozycję Czytelnika przedstawiliśmy w publikacji: Niech miasto da działkę, to biznes wybuduje parking

O szanse na powodzenie takiego rozwiązania zapytaliśmy trzech radnych: Grzegorza Fecko, Michała Kądziołkę i Tomasza Bastę. Żaden z nich nie powiedział nie. Ale co na to władze?

- Miasto wciąż analizuje możliwości lokalizacji nowych parkingów – czego nowym dowodem jest wykonanie nowego parkingu przy Bulwarze Narwiku. Nowe lokalizacje parkingów są uzależnione od posiadania terenów na ich budowę oraz zabezpieczenia środków w budżecie – napisał w odpowiedzi na interpelację Basty wiceprezydent Wojciech Piech.

Tyle, że ta odpowiedź nijak się ma do pytania Tomasza Basty i nie zawiera żadnych konkretów a jedynie ogólniki. O możliwości skorzystania partnerstwa publiczno prywatnego nie ma ani słowa. Czy radni będą drążyć temat dalej?

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: Ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu