Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
28/02/2019 - 06:45

Sądecką wielką biznesową katastrofę tanio sprzedam. Czy znajdzie się chętny?

Fasady aluminiowe, futurystyczne kształty, przestronne, zalane światłem wnętrza… wydawało się, że supernowoczesny biurowiec po upadłej spółce MMC Brainville, w którym utopiono 150 mln złotych, bez problemu znajdzie kupca, kiedy po raz pierwszy został wystawiony na licytację. To była „taniocha” za 56 milionów złotych. Od tamtej pory ogłoszono już trzy przetargi. Chętnych ciągle brak. Teraz Brainville znowu ma pójść pod młotek.

 
Kto jeszcze pamięta marzenia  byłego rektora Krzysztofa Pawłowskiego o sądeckiej Dolinie Krzemowej? Po Parku Technologiczny MMC Brainville hula wiatr. Imponującego budynku z  albuminowymi fasadami, wyposażonego w sprzęt, z myślą o  firmach z filmowej multimedialnej branży nikt nie chce kupić.

Zobacz też: MMC Brainville: Gdzie się podziało 60 milionów? PARP chce zwrotu całych 100 milionów!
 
Już trzy przetargi zakończyły się fiaskiem.  Budynek, w którym utopiono 150 mln złotych najpierw miał pójść pod młotek za 56 mln, potem cena wywoławcza została obniżona, do 35, 5 mln złotych, a następnie do 28.

Teraz  szykuje się czwarty przetarg, który – o ile w ogóle do niego dojdzie -  ma się rozstrzygnąć  26 marca. Cena Miasteczka Multimedialnego spadła do… 24 milionów. 

Zobacz też: Premier Morawiecki będzie interweniował w sprawie MMC Brainville? Był telefon

Przypomnijmy, że w kolejce po pieniądze czekają wierzyciele. Największy z nich to Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, z roszczeniami na ponad 130 mln zł. Jest jeszcze Bank Zachodni WBK -obecnie Santander Bank Polska i udziałowiec upadłej spółki. firma Edelmet, która czeka na  ponad 10 mln zł.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu